שייט בקובה בהדרכת דניאל גולדנברג

טיולי שייט בקבוצות

שיט מפנק ביאכטה פרטית למסע מרתק לחשיפת פלאותיה של קובה | 10 ימים

בואו לחוות את השילוב המושלם והמאוזן שבין שיט מפנק ביאכטה פרטית למסע מרתק לחשיפת פלאותיה של קובה הממתינים לגילויים. בכל יום נגלה נמל חדש בו נעגון, מפרץ חבוי עם מים כחולים ובוהקים שיקררו אותנו ועושר תרבותי מגוון שיעורר את סקרנותנו. נבקר בהוואנה, בערים הקולוניאליות סיינפואגוס (Cienfuegos) וטרינידד (Trinidad), ובמי הים הצלולים של קאיו לארגו (Cayo Largo) על בעלי החיים הימיים המדהימים שבהם, כל זאת בעת שנאכל מטעמים שבושלו ע"י שף פרטי ביאכטה וניהנה מהנוחיות של לינה בתאים נוחים ונקיים ברמה גבוהה ומפנקת.

מסלול הטיול

יום 1

הוואנה

נטוס בטיסת לילה להוואנה דרך מוסקבה. ננחת בהוואנה בצהריים, נמשיך לתצפית מרהיבה מהמבצר השולט על הכניסה, לנמל העתיק של הוואנה, אל מורו. לאחר סיור קצר נועבר באוטובוס למלון בהוואנה.

יום 2

הוואנה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בחלקה העתיק, הססגוני והשוקק של הוואנה, אותה הקימו הספרדים ב- 1519 בנמל הטבעי שבמפרץ הוואנה, המוכר כיום כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נבקר במפעל סיגרים, בו מיוצרים הסיגרים המפורסמים באיכותם של קובה. נמשיך ונסייר בכיכר המהפכה ואנדרטת המשחרר חוסה מרטי. ניסע לשכונת פוסטאר בהוואנה לביקור אצל אמן מקומי. נמשיך בסיור ברחובות הוואנה העתיקה – טיול בארבעת הכיכרות וברחובות הציוריים היוצאים מהן. בפלאזה דה ארמס, כיכר הקתדרלה, פלאזה ויאחה העתיקה והמתחדשת וכיכר המנזר סן פרנסיסקו. בשעות אחה"צ המאוחרות ניסע לטרמינל ההפלגות סיירה מאסטרה (Sierra Maestra). קבלת פנים עם תדרוך וקוקטיילים. תרגול בטיחות. ארוחת ערב חגיגית לפתיחת השיט. לינה ביאכטה בנמל.

יום 3

פרובינציית פינאר דל ריו

לאחר ארוחת הבוקר ביאכטה, נצא ליום שלם לסיור בפרובינציית פינאר דל ריו. נעמיק לתוך האי הקובני ונבקר בעמק ויניאלס, אחד האזורים בעלי הנוף המרהיב ביותר בקובה. נתפעל מהנוף הייחודי, מה"מגוטס" (“Magotes”), תצורות סלע בעלות מראה דרמטי, ומהעיר ויניאלס שנבנתה במאה ה- 18. כל אלה תרמו להכרה בעמק כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. הסיור כולל ארוחת צהריים. נשוב ליאכטה לארוחת ערב. לינה ביאכטה.

יום 4

בים

בשעות הבוקר המוקדמות נקיף את חלקו המערבי של האי קובה ונצא ליום של הפלגה בים, בדרכנו לאיסלה דה לה חובנטוד (Isla de la Juventud). זהו האי השני בגודלו במדינת קובה והשביעי בגודלו באיי הודו המערביים. במהלך היום ניהנה מהרצאות ופעילויות אינפורמטיביות בנושא קובה ומהסבר על האינטראקציות המשמעותיות שיאפיינו את תכנית “People to People”. לינה ביאכטה בים, בדרך למפרץ סינגוונאה (Singuanea Bay) שבאיסלה חובנטוד.

יום 5

איסלה חובנטוד

נגיע לאיסלה דה חובנטוד. עד 1977 כונה האי "אי האורנים". ב- 1978 הפך פידל קסטרו את האי לאוניברסיטה קומוניסטית גדולה לסטודנטים מכל רחבי העולם וכך הפך האי ל"אי הנוער". ניכנס לאי דרך מפרץ סינגוונאה ונעגון מול "מלון קולוני" (“Colony Hotel”). בתום ארוחת הבוקר נרד מהסיפון אל החוף ונעלה על אוטובוס לסיור באי חובנטוד. בסיור ניסע לעיר הבירה של האי, נואבה חרונה (Nueva Gerona), ונבקר באוניברסיטה שבאי (Universidad de la Isla de la Juventud Jesus Montané Oropesa). בהמשך ניהנה מסיור פנוראמי באתרים התיירותיים ומביקור בפרסידיו מודלו, "הנשיא מודלו" (Presidio Modelo), בית סוהר נטוש בו נכלאו פידל וראול קסטרו בשנים 1953-1955. כמו כן, נבקר בנואבה חרונה עצמה לפני שנשוב לספינה לארוחת צהריים מאוחרת. אחה"צ ניהנה מזמן חופשי לבילוי בים, בסמוך ל"מלון קולוני". לינה ביאכטה בים, בדרך לקאיו לארגו (Cayo Largo).

יום 6

קאיו לארגו

בשעות הבוקר הלא מוקדמות נרד מהסיפון לסיור בקאיו לארגו. נבקר במרפאה המקומית בה נדון במערך הרפואה בקובה ונבלה בחברת הרופאים והאחיות המקומיים. נבקר במרכז המקומי לרביית צבי ים (Sea Turtle Breeding Center) ובמיזם להגנה על מינים בסכנת הכחדה (Endangered Species Protection). נחזור ליאכטה ובהתאם לזמן שיוותר לרשותנו, ניהנה משחייה ושנורקלים בשונית האלמוגים שבים הפתוח. לינה ביאכטה בים, בדרך לקאסילדה (Casilda)/ לטרינידד.

יום 7

קאסילדה / טרינידד

בשעת בוקר מוקדמת נגיע לנמל קאסילדה. נצא לסיור בטרינידד, מושבה קולוניאלית ספרדית שהוקמה על קרקע עשירה בקני סוכר ומוכרת כיום כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. כיום, טרינידד היא עיר קולוניאלית ספרדית שהשתמרה בקפדנות רבה ומתאפיינת באדריכלות עשירה, ברחובות מרוצפי אבנים, בארמונות ובכיכרות שהעניקו לה את הכינוי "עיר המוזיאון של קובה". את היום נתחיל בסדנת הקדרות של משפחות מקומיות בטרינדד. נסתובב בין הסמטאות של העיר טרינדד, ניכנס לבתי מלאכה, גלריות ונבקר במוזיאון הרומנטיקה. נמשיך לשיעור סלסה ייחודי בשבילנו. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נחזור ליאכטה ונצא להפלגה לסיינפואגוס, אליה נגיע לאחר חצות. לינה ביאכטה בסיינפואגוס.

יום 8

סיינפואגוס

לאחר ארוחת בוקר ביאכטה נצא לסיור בעיר סיינפואגוס, העיר הקובנית היחידה שהקימו מתיישבים מצרפת. העיר מכונה "פנינת הדרום" ומרכזה ההיסטורי הוכרז ב- 2005 כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. עם הבניינים המעניינים בעיר נמנים ארמון הממשל (בית העירייה), בית הספר סן לורנסו, משכן הבישוף, ארמון פרר (Ferrer) ששימש בית תרבות בעבר ובתי מגורים אחדים. סיינפואגוס היא דוגמה ראשונה ומשובחת לשילוב הסגנונות האדריכליים המאפיין את פיתוחם של רעיונות המודרנה, ההיגיינה והסדר החדשים בתכנון האורבני שהחל באמריקה הלטינית במאה ה-19. נסייר במרכז העיר ונוכל להתפעל מהאדריכלות הניאו קלסית הצרפתית מהמאה ה -19. נבקר בארמון המפרץ, בסדנאות האמנות המקומיות ובבית ספר לאמנות. לאחר ארוחת צהריים קלה, נמשיך לטייל ברחבי העיר, לפגוש את המקומיים, לסייר בגלריות ובשוק המקומי. נחזור ליאכטה לסעודת הפרידה של הקפטן. לינה ביאכטה בסיינפואגוס.

יום 9

סיינפואגוס

לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מהספינה ונמשיך בנסיעת אוטובוס בת 4-3 שעות לשדה התעופה שבהוואנה לטיסה חזרה לארץ דרך מוסקבה.

יום 10

ההגעה לארץ

הגעה לארץ.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

הציגו לנו רק מבצעים!

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסות ת"א - מוסקבה - הוואנה וחזרה.
לינה במלון בקובה יום לפני השייט.
הדרכה בעברית של המדריכה דניאל גולדנברג.
פנסיון מלא ביאכטה: בופה ארוחת בוקר ושתי ארוחות נוספות מדי יום, לרבות קוקטייל קבלת פנים, ערב בסגנון מקומי וסעודת הפרידה של הקפטן.
אירוח בתא עם מיטה כפולה או מיטות טווין, מקלחת ושירותים פרטיים ומיזוג אוויר.
סיורי חוף באיים וסידורי קרקע נוספים.
דמי כניסה לאתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
קפה רגיל (פילטר), תה ומי שתייה ללא עלות בכל שעות היום ביאכטה.
שימוש בציוד השנורקלים ביאכטה (בכפוף לזמינות).
מלווה דובר אנגלית במהלך השיט ומדריכים מקומיים.
ויזה לקובה.
תשר לצוות המקומי ולנהגים במהלך סיורי החוף.
מפגש הכנה עם המדריכה ייערך לפני היציאה לטיול.
דמי רישום וטיפול.
מיסי נמל ודלק בטיסות בינלאומיות.

הטיול אינו כולל

ארוחות במהלך סיורי החוף.
תשר לצוות היאכטה.
ביטוח רפואי ומטען.
משקאות (למעט המצוינים לעיל תחת "כולל").
ארוחות במהלך סיורי החוף. מיום 3 ואילך נקבל ארוחות צהריים קלות ארוזות עד לחזרתנו ליאכטה.
הוצאות בעלות אופי אישי.
חיבור Wi-Fi (זמין בתשלום ביאכטה).

לתשומת ליבכם

מדינות אמריקה הלטינית עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים במסלול, לטובת ורווחת הנוסעים.
התכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.תכנית הטיול כפופה לשינויים בהתאם לשיקול הדעת של קפטן הספינה בשטח, של המדריכה, ושל אקו טיולי שטח. שיקול דעת זה יופעל בהתאם לתנאי מזג אוויר, להנחיות רשויות הנמלים ולנסיבות יוצאות דופן נוספות. מדינות אמריקה הלטינית עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים במסלול, לטובת ורווחת הנוסעים.
הטיול מותנה במינימום 16 משתתפים.
גודל הקבוצה: 16-24 איש.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות או למרפאת מטיילים באזור המגורים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

קובה – Cuba mi amor

הכתבה הזו נולדה בעקבות טיול בקובה. שלושה שבועות נסעתי לאורך האי הטרופי המיוחד הזה, מתנייעת בכלי תחבורה […]

קובה סיפור אהבה

רבים שואלים אותי למה דווקא קובה מה יש בה בארץ הזאת שאנדי גרסיה יצר את קובה סיפור […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

שייט בקובה בהדרכת דניאל גולדנברג

טיולי שייט בקבוצות

שיט מפנק ביאכטה פרטית למסע מרתק לחשיפת פלאותיה של קובה | 10 ימים