דניאל גולדנברג

מדריך

מדריכת טיולים דניאל גולדנברג

קצת על דניאל גולדנברג

מובילה מנוסה של מסעות עומק אתנוגרפיים. מתמחה ברוסיה ומרכז אמריקה. כותבת, מרצה ,מטיילת. בוגרת לימודי היסטוריה ואנתרופולוגיה לBA ולימודי תרבות כלימודי MA באוניברסיטת תל אביב. האם זה מגדיר מדריכה? אדם שאינו יודע לחיות ללא מכחול וצבעים הוא צייר. אדם שידיו רועדות ללא רישום חרוז או מילה הוא סופר. מה הוא אדם שכל מהותו היא במרחב? כל הווייתו בפעולת היציאה לדרך? כל נשימתו מלאת ציפייה לגלות. אין לאדם כזה שם, אין לו הגדרה. יש לו רק את הדרך. בדרך זו , באחת עשרה השנים האחרונות, הובלתי עשרות קבוצות, מאות בני אדם. דרך שהתחילה במרחק, במרחב והובילה תמיד לעולם אין סופי, ליבו של כל מטייל ומטיילת שלי. אני אנתרופולוגית שמטיילת כדי להרגיש, אני אישה שמתרגמת תרבות , אני אדם שנמצא בטווח. בין לבין. דוברת רוסית מהבטן, עברית מהחיים ,אנגלית מהספרים וספרדית מהלב. מדריכה ברוסיה הגדולה כדי לחזק את שורשיי. ומרכז אמריקה המסתורית כדי לאפשר לעצמי לחלום. מבטיחה בטיולים שלי לפתוח צוהר לחיוך וכאב של תרבות אחרת, לסיבות ההחלטות של אנשיה. מבטיחה לתת בסיס להתבונן ולהקשיב למנגינות הזמן והמנטליות שלהם. מבטיחה להדריך את הנפש שלכם לצאת למסע אל המקום שנסעתם אליו. להגיע לעומקו זו ההחלטה שלכם.

שייט בקובה בהדרכת דניאל גולדנברג >>

רצינות היא כמות האהבה שאתה משקיע במה שאתה עושה. כי אם אתה לא עושה דברים מאהבה, אז אתה ממילא לא רציני - תמנע קורץ

מאמרים

"הקופצים מעל האש" – מדורת השבט של האומה הרוסית

רוסיה נתפסת כיעד בעל קירות תודעתיים, ארכיטקטורה אפרורית, דיקטטורה קשה ועתיד לוט בערפל. אחותה המסתורית, הגדולה מדי והמסורבלת […]

המלצות

המלצה על המדריכה דניאל גולדנברג / מאת אמירה מלאמנט

שלום לכם,
אני השתתפתי בטיול לגוואטמלה ומקסיקו שנערך בפסח 3.4.12 -20.4.12.
אני רוצה לציין במיוחד את המדריכה הנפלאה והמיוחדת שלנו דניאל גולדנברג. נהניתי ממנה לאורך כל הדרך מההתייחסות האישית לכל מטייל וצרכיו, הרבה איכפתיות ורגישות, ובעיקר ידע מקיף בהיסטוריה ובאנתרופולוגיה של האיזור שהעבירה בצורה מרתקת.
אני אשמח להשתתף בטיולים נוספים בהדרכתה,


בברכה,
אמירה מלאמנט