שייט באלסקה

     

 

מה אתם יודעים על אלסקה? שהיא רחוקה, שיורד בה הרבה שלג בחורף ושאפשר לראות בה הרבה דובים… כל זה אמנם נכון, אבל זהו רק קצה קצהו של הקרחון: אלסקה היא בראש וראשונה ארץ בראשית פראית, עם טבע שיד אדם כמעט שלא נגעה בו. זה המקום שבו תוכלו לראות דובים צדים דגי סלומון הקופצים מעל מפלים, להתפעל מקרחונים עצומים גולשים אל מפרצים קסומים, לטוס במטוס קל מעל רכסי הרים מרשימים, לטייל בעיר הבירה היחידה בעולם שאין אליה כל גישה יבשתית. אלסקה היא אחד מאותם אזורי ספר אחרונים שעדיין נותרו במערב, מקום שבו אפשר ליהנות מנופים בלתי מופרעים, בלי גורדי שחקים, בלי אוטוסטרדות מהירות, בלי צפיפות או פקקי תנועה. כאן הטבע שולט ואין חובב טבע שלא יתרגש בכל רגע מחדש מהמראות, הנופים והמפגשים האנושיים שהמרחב המיוחד הזה מזמן.

מה רואים בזמן שייט באלסקה

אלסקה היא אמנם אחת מ-50 המדינות של ארצות הברית, אולם היא מנותקת מהרצף היבשתי, נטועה אי שם בצפון הרחוק של יבשת אמריקה. זוהי המדינה הגדולה ביותר בארצות הברית והכי פחות צפופה, יש בה את ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה, הר דנאלי (שבעבר נקרא הר מקינלי), שמורות טבע פראיות, קרחונים, פיורדים ועולם חי עשיר ומרתק. בשמורות הטבע אפשר לפגוש דובים, כבשי הרים, איילי צפון ואיילי קורא, בנהרות ובנחלים שוחים מינים רבים של דגים, בים אפשר לצפות בלווייתנים וביונקים ימיים נוספים, באוויר דואים עופות דורסים, בהם עיטמים ונשרים.

טיול שייט באלסקה עם “אקו טיולי שייט”

את כל היופי הפראי הזה פוגשים במהלך טיול שייט מקיף באלסקה, המשלב שייט מפנק באניית פאר ואת כל סיורי החוף. הטיול כולל, בין השאר, ביקורים בשמורות הטבע היפות ביותר – שמורת קטמאי, שאליה מגיעים במטוס קל מאנקורג’, שמורת דנאלי עצומת הממדים, שמורת רנגל סט אליאס ההררית ועוד. אבל זאת רק ההתחלה: הטיול כולל גם שייט בסירת קטמרן לתצפית על לווייתנים, ביקור בקרחון מנדנהול המדהים, הפלגה במעבר הפנימי (Inside Passage), ביקור בעיירות ציוריות ובכפרי דייגים, סיורים בערים התוססות של אלסקה – ג’ונו ואנקורג’, מפגשים מרתקים עם התרבות המסורות של הילידים ועוד. את הטיול מלווה מדריך ישראלי מקצועי ומנוסה מטעם חברת אקו. אין ספק שטיול שייט באלסקה הוא חוויה של פעם בחיים, כזאת שלא תישכח עוד זמן רב.