עוזי טאובר

מדריך

מדריך טיולים עוזי טאובר

קצת על עוזי טאובר

מרצה, מדריך טיולים ומצלם. מדריך מזה שלושה עשורים למגוון רחב של יעדים. בעל ידע וניסיון עשירים, אותם הוא חולק בספרים שהוציא לאור, כתבות שכתב, הרצאות מרתקות וכמובן בטיולים אותם הוא מדריך. סקרן כרוני החוקר, כותב ומצלם, המתרגש מחדש בכל פעם לפני הדרכת טיול או הגשת הרצאה מתפעל בכל פעם מחדש ממפגש עם נופים עוצרי נשימה, מהאזנה לאגדות עם, ממהלכי ההיסטוריה של העמים השונים, ונפעם לנוכח תרבויות ושאר אמנויות. מדריך במגוון יעדים באירופה, מרכז אמריקה ובדרום אמריקה.

טיול בפורטו ריקו ושייט מפנק בדרום הקאריביים – בהדרכת עוזי טאובר >>

מסע תגליות אמיתי אינו מורכב ממציאת נופים חדשים, אלא מהתבוננות דרך עיניים חדשות. (מרסל פרוסט)

טיולים

המלצות

המלצה על המדריך עוזי טאובר / מאת אילנה ויצחק ברקוביץ'
עוזי יקר,
לטיול יצאנו, לאחר מעקב אחר הטיולים אותם אתה מוביל. קיבלתי המלצה עליך( לא זוכרת ממי), וחיפשתי את הטיול לקובה וקוסטה ריקה. שמחתי שנמצא טיול כזה, שמתאים לנו גם בזמן, ושאתה מוביל.
לאחר ליל הסדר, השארנו את בני ביתנו ליהנות מימי חול המועד, ושמנו פעמינו לשדה התעופה כדי להיות תחת הנהגתך במרכז אמריקה. היינו 13 איש ואישה ועוד נוסע ידוע בשמו אך שלא טס עימנו. לאחר טיסה א-ר-ו-כ-ה הגענו לקובה השנויה במחלוקת. אתה עוזי מאוהב במקום ובאנשים, אני נהניתי מחום האנשים, הריקודים, והמוסיקה הנשמעת מכל מקום. אישי היקר, חושב שהם סתם עצלנים חסרי מוטיבציה ורצון להתפתח. למדנו ממך המון על ההסטוריה המסובכת של קובה, למדנו לשתות איתך כל משקה עם רום ומוחיטו ( וסליחה שלא היינו שותפים כל כך טובים לשתיה) רקדנו במועדונים וברחוב, ונסענו בקדילקים. ידעת לאורך כל הדרך, להוריד את הציפיות שלנו מרמת השירות ורמת בתי המלון, וכל זאת בצורה אלגנטית מאוד.
בתחילת הדרך, כשסיפרת על ההסטוריה ,היינו בטוחים שאתה קורא מהכתוב. בהמשך הבנו שכל מה שכתוב, כתוב במוחך, ואתה בשפתך העשירה מבטא זאת. התרשמנו מאוד מאוד מאוד, מהידע העשיר שלך, ומניסיונך הרב.
מקובה המשכנו לקוסטה ריקה, שהבהילה אותנו בערב הראשון בסן חוזה.אח"כ התוודענו לארץ שהיא גן עדן חם, עד חם מאוד. וכאן בגן עדן זה, התפעלותך מהטבע הנגלה לפנינו, הדביקה גם אותנו. חווינו את הטבע ביערות הגשם, לא פסקנו להתפעל מקפיצות הקופים, הציפורים המלהיבות, התנינים המגעילים וכמובן גולת ; הכותרת העצלן שעשה עבורנו הצגת יחיד. ריחפנו מעל צמרות העצים בקנופי 7 תחנות, ונדנדנו גשרים תלויים מבלי שתדע מי עשה זאת.(חחחח). למדנו ממך ומהמדריך המקומי על בעלי החיים, וממך למדנו על תופעות גאולוגיות בקוסטה ריקה. התרשמנו מהשקט והרוגע שהפגנת בעת טיפול במצבים בלתי מתוכננים.
תודה מיוחדת מאיתנו הברקוביצ'ים על עזרה ותמיכה בשעת הצורך.
מקווים שניסע לעוד טיולים איתך
אילנה ויצחק ברקוביץ'