עמיר ראש

מדריך

מדריך טיולים עמיר ראש

קצת על עמיר ראש

אני עמיר ראש, טייל בנשמתי, בוגר לימודי ארץ ישראל ומוותיקי המדריכים לאמריקה ובעל רקע אקדמי בתחומים שונים הנוגעים ליבשת אמריקה. אני כותב, מרצה ומלמד על נושאים מגוונים המאפיינים את היבשת. את חדוות הטיולים ספגתי כבר בילדותי וככל שבגרתי, הפכו שביליה ונופיה של הארץ, מוכרים לי יותר. רוח הנדודים הביאה אותי דרומה להכיר את מרחבי מדבר סיני הפראיים, אליהם הובלתי את מטיילי הראשונים. הטיול הארוך לקצה העולם, אל נפלאות הטבע והשבטים הנדחים , אפשרו לי להגשים חלום. הרגשתי כמגלה עולם. לאחר הטיול הגדול בדרום אמריקה, הייתי שותף לתכנונם, בנייתם והדרכתם של מסלולי הטיול הראשונים , שהפכו לעמודי התווך של טיולי ישראלים לעולם הגדול. היום , לאחר למעלה משלושים שנה של מסעות, הרצאות, כתבות והדרכתם של קבוצות רבות, אני מציע את ניסיוני ויכולתי להפתיע ולחבר את המטיילים אל השונה והלא שיגרתי.

טיולים מומלצים:
טיולים לקובה >>
טיולים לקוסטה ריקה >>

מאמרים

ברזיל – הבהלה לזהב

כשירד המולטי המשרת בצוותו של אנטוניו רודריגז ארז'או, להרוות את צימאונו לאחר יום רכיבה נוסף, נצנצו גושים […]

המלצות

המלצה על המדריך עמיר ראש / מאת ריקי טסלר
עמיר ראש מדריך מקצועי ברמה A+, ידע מקצועי עצום משתלב עם אישיות נינוחה, באופן שקשוב לרמת הקבוצה ונכונותה להקשיב. מנהיג קבוצה החלטי וחד משמעי כשצריך וחברתי תמיד, מתמודד עם אתגרים והפתעות.
המלצה על המדריך עמיר ראש / מאת ורד אנגרט
לאחר התלבטויות רבות, בחרתי לצאת עם חברת "אקו טיולי שטח" לטיול לקובה וקוסטה ריקה. זה היה הטיול המאורגן הראשון שלי והיו לי חששות רבים אבל הרצון העז לחוות את קובה ניצח ונרשמתי לטיול. ההתנסות הייתה מוצלחת מאוד בעיקר בזכות המדריך עמיר ראש. עמיר הוא מקצוען אמיתי, שופע ידע רב וסיפורים על קובה וקוסטה ריקה ולא חוסך בהסברים. כל שאלה זכתה לתשובה מיידית. עמיר גילה סבלנות רבה ואכפתיות לחברי הקבוצה. בעיות שצצו טופלו מיידית ובשקיפות מלאה לחברי הקבוצה, עמיר לא וויתר עד שכל בעיה נפתרה לשביעות רצונה של הקבוצה. עמיר הקפיד מאוד על לוחות זמנים ועל תוכנית הטיול אבל זה לא מנע ממנו להוסיף הפתעות לתוכנית הטיול ולזרום עם חברי הקבוצה - כמו בסיור בהוואנה, שם פתאום מצאנו את עצמנו בבית של אחת התושבות, בתוך בית ספר וכו'. עמיר שולט בחומר, אמין מאוד ומהר מאוד לומדים שאפשר לסמוך עליו. הבן אדם שוחה בחומר ויודע על מה הוא מדבר.
המדריכים המקומיים היו גם מצוינים והיה עצוב להיפרד מהם, הקבוצה הייתה קטנה ומגובשת, האוטובוסים היו ממוזגים ונוחים.

אני רוצה להודות לחברת "אקו טיולי שטח" על ארגון הטיול המהנה הזה שעלה על כל הציפיות. אני אשמח לנסוע עם חברתכם גם בעתיד. כמו כן, אני רוצה להגיד לעמיר תודה רבה על שהכרת לי את קובה וקוסטה ריקה, נהניתי מאוד ללכת אחרייך באוויר, בים וביבשה, לשוטט בערים, לטייל בשמורות ולחפש צמחים וחיות, להקשיב לך ולהחכים.
המלצה על המדריך עמיר ראש / מאת קבוצת פסח 2014
מספר מילים של תודה למדריך יוצא מהכלל בטיול שהתחיל בקוסטה ריקה והסתיים בטיקאל. מראות, נופים וריגושים שזורים בחוט של הסברים וסיפורים הפכו את אלה הימים לחוויה שתשאר עמנו להרבה שנים. קוסטה ריקה על נופיה הנפלאים, דרך המפלים, הרי הגעש ויער העננים וחופי שמורת - מנואל אנטוניו, הפכה לסיפור מרתק ומתמשך של טבע , עצים, פרחים, בעלי חיים ומפלי מים שהותירו אותנו פעורי פה ועיניים. בגואטמלה זה כבר היה סיפור אחר, כפרים ושבטים, שווקים וצבעים וכל זה כחלק מהיסטוריה מרתקת שבעזרתך הסתדר במסגרת ונתן תמונה שלמה גדולה ונהדרת. לסיום פרק המאיה ושרידי טיקאל ומרחץ הזיעה והטיפוס אל על, שהפכו תחת ידך לפתרון חידה עתיקה וחוויה מרגשת יחידה במינה.
ועל כל אלה הדברים, אנו חבורת המטיילים מסירים את הכובע ואומרים תודה! ומקווים להפגש בטיול הבא.
המלצה על המדריך עמיר ראש / מאת בתיה ירוחם

שלום רב,
הטיול לקובה, פנמה וטרינידד היה אחד הטיולים המרתקים והמעניינים שהשתתפתי, אין לי ספק שאחד הגורמים החשובים להצלחת הטיול היה המדריך, עמיר ראש, שהעביר לנו מהידע הרב שלו בצורה מעניינת ביותר, ריתק אותנו במשך שעות ובסבלנות רבה, ועורר בנו סקרנות בכל מקום שהיינו.
בנוסף, עמיר גילה אחריות רבה למטיילים, דאג באופן אישי לפתור בעיות שהתעוררו ולאורך כל הטיול יכולנו לסמוך עליו שיעשה הכל כדי שנהנה ושנחזור בשלום הביתה.
יש לציין שהקבוצה הייתה מקסימה ויחד עם המדריך הטיול היה נהדר.


בברכה,


בתיה ירוחם.