שייט ברוסיה

שייט נהרות ברוסיה – בהדרכת רוני ינובסקי

טיולי שייט בקבוצות

ביקור בקזאן ושייט ממוסקבה לסנט פטרסבורג, לחוות את רוסיה במסע שייט - בהדרכת רוני ינובסקי | 11 יום

בואו לחוות את רוסיה במסע שייט לעולם אחר, רובו נסתר מעינינו. האימפריה הרוסית המשתרעת על שתי יבשות, משלבת בדרך מרתקת כ- 120 קבוצות אתניות ומגוון אדיר של נופים, ומציגה אתגר לתרבות המערב.


פטר הגדול עשה את מסלול השייט הזה לפני כ- 300 שנה על פני הוולגה, הנהר הגדול והארוך ביותר באירופה. המסלול יוביל אותנו אל כמה מעריה היפות ביותר של רוסיה, וגם אל כפרי נהר ציוריים בעלי מסורות עתיקות של אמנות ואומנות. לאורך השייט, על פני נהרות ואגמים רחבי ידיים, נכיר את האתרים ההיסטוריים המפורסמים של מוסקבה, את שכיות החמדה של סנט פטרסבורג, את כנסיות האבן והמנזרים המרשימים של אוגליץ' וגוריצי, ואת אדריכלות העץ המרהיבה במוזיאון הפתוח באי קיז'י. "בית המלון הצף" יפליג בנהרות העצומים וולגה Volga, ניבה Neva, בתעלת מוסקבה המפורסמת, באגמים לדוגה Ladoga ואונגה Onega ויעגון בערים היסטוריות ובעיירות וכפרים קדומים. הערים הרוסיות שנבנו לפני מאות שנים על גדות הנהרות והאגמים מציעות כיום תערובת מיוחדת של אטרקציות וזיכרונות לשנים רבות.

נתחיל את טיולנו בביקור בקזאן, בירתם האגדתית של הטטארים, המהווה דוגמא נהדרת לתרבות מסתורית וקסומה החבוקה בין זרועותיה של אמא רוסיה. כאן, על גדות "ברך הוולגה" שגשגה העיר המסתורית קזאן, בירת חאנת קזאן, במרחב שהיה בעבר ליבה של נסיכות אורדת הזהב. כיום קזאן בירתם של כל בני הטטארים, כאן ובתפוצותיהם בעולם, הופכת לאבן שואבת לתיירים מכל העולם. עיר רבת לאומים, בית לנציגים בני למעלה ממאה וחמישה עשר קבוצות אתניות שונות. מגוון מעניין של תלבושות, מבני תפילה ומאכלים, ליד מבנים מודרנים ושדרות רחבות. גם מכאן מובילות כל הדרכים אל הכיכר האדומה וסודותיה המסתוריים במוסקבה.

נסייר במוסקבה- עם הפאר המסתורי של הקרמלין, אולמות הבלט, ארמונות פאר והכיכרות התוססות.

ממוסקבה נצא לשייט בספינת נהרות לאורך נהר הוולגה ונבקר בעריה היפות ביותר של רוסיה, ובכפרי נהר ציוריים עד שנגיע לסנט פטרסבורג, הבירה החדשה שבצפון סנט פטרסבורג, היהלום שבכתר הרוסי, החבוקה בזרועות נהר הנייבה, ויש המכנים אותה ונציה של הצפון. סנט פטרסבורג התברכה באוסף מבנים נהדרים ובאוצרות הצארים המדהימים המוצגים במוזיאון ההרמיטאג'. את כל אלה ועוד נפגוש, נכיר, נתרשם וננסה להבין את הנשמה הגדולה של אמא רוסיה.

ממוסקבה נצא לשייט בספינת נהרות לאורך נהר הוולגה ונבקר בעריה היפות ביותר של רוסיה, ובכפרי נהר ציוריים עד שנגיע לסנט פטרסבורג, הבירה החדשה שבצפון סנט פטרסבורג, היהלום שבכתר הרוסי, החבוקה בזרועות נהר הנייבה, ויש המכנים אותה ונציה של הצפון. סנט פטרסבורג התברכה באוסף מבנים נהדרים ובאוצרות הצארים המדהימים המוצגים במוזיאון ההרמיטאג'. את כל אלה ועוד נפגוש, נכיר, נתרשם וננסה להבין את הנשמה הגדולה של אמא רוסיה.

 

מסלול הטיול

יום 1

סיור בעיר קזאן

לילה קודם נמריא מנתב"ג לקזאן דרך מוסקבה.
ננחת בבוקר בקזאן ולאחר התרעננות קלה, נצא לעיר שהינה בירת רפובליקת טאטרסטאן ואחת הערים הגדולות ברוסיה. נתחיל בביקור בקרמלין, מתחם המצודה של קזאן, שנודע ביופיו ועיצובו המיוחד. במתחם הקרמלין מצוי מכלול של מונומנטים היסטוריים ארכיטקטונים וארכיאולוגים, המשמשים את העיר מיום ייסודה ועד ימינו. נבקר בכנסיית הבשורה שנבנתה במאה ה 16 ע"י הצאר איבן האיום. נבקר במסגד קול שריף המרהיב, מסמליה החשובים של קאזאן, המסגד הגדול ביותר בתחומי רוסיה. המסגד נקרא על שם מנהיגה הדתי של העיר שנהרג ביחד עם תלמידיו בהגנת העיר. נצפה על מגדל סיימביקה, הנוטה על צידו ולסיפור בנייתו מתקשרת אגדה עתיקת יומין מפתיעה.
נטייל בעיר העתיקה ונתפעל מבתי המידות המפוארים בני המאות ה 19-20. נעלה לתצפית מרהיבה על גלגל הענק ונראה את קזאן ממעוף הציפור.
ארוחת ערב נאכל במסעדה מקומית כאן נפגוש לראשונה את שפע המאכלים הטאטרים האותנטים והטעימים.

בתום יום עמוס רשמים ניסע למלוננו בקזאן. לינה בקזאן. ארוחת ערב כלולה.

טיול ברוסיה
יום 2

המשך סיור בעיר קזאן

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור במקום ייחודי – מקדש כל הדתות והעמים, מרכז תרבותי אשר תחת קשתותיו דרות בכפיפה אחת לא רק ידע דתי ורוחני של המין האנושי, אלא גם מרכז של חשיבה מדעית, ובכך המקום מסמל את האיחוד של כל מוסדות הידע של קיום העולם.

חזרה לבירת הסובלנות להמשך סיור בהתיישבות הטאטרית הקדומה, רובע אליו הוגלו המוסלמים לאחר הכיבוש הרוסי בידי איוון האיום במאה ה- 16. נבקר במוזיאון המנציח את החיים והמנהגים המסורתיים של המקומיים ובמפעל לקינוחי צ'ק צ'ק – מאפה מתוק לאומי.
נמשיך בטיול רגלי ברחוב באומן המדרחוב המפורסם והמיתולוגי של קזאן , מדרחוב ציורי שהתחיל את דרכו כבר במאה ה- 15. נטייל לאורכו ונתרשם ממבנה התיאטרון הטאטרי, מסגד מאריאני ,אגם קאבאן, הכרכרה של קתרינה השניה, פארק מילניום ועוד. נחזור למלון להתארגנות ויציאה לארוחת ערב בליווי מופע ריקודים מסורתי.

לינה בקזאן. ארוחת בוקר וערב כלולות.

שייט ברוסיה
יום 3

מוסקבה ועלייה לספינה

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא לשדה התעופה ונטוס למוסקבה.

מוסקבה, בירת רוסיה, השוכנת על גדת נהר מוסקבה, זוהי העיר הגדולה באירופה והתשיעית בגודלה בעולם ומהווה מרכז פוליטי,כלכלי, דתי, וחינוכי.

נצא לסיור היכרות פנורמי בעיר. נבקר בכיכר האדומה (Red Square),  נראה את חומות הקרמלין את כנסיית "סנט בזיל – הקדוש" ואת המוזוליאום בו נמצאת גופתו החנוטה של לנין.

לאחר הפסקת צהרים, ניסע אל בית הכנסת הגדול והעתיק ביותר במוסקבה Moscow Choral Synagogue) ).

נמשיך  לסיור הכרות עם מערכת המטרו, הרכבת התחתית המפורסמת של העיר מוסקבה (Moscow Metro), שתחנותיה תוכננו על ידי טובי האדריכלים ומעוטרות בפסיפסים, פסלים, נברשות ועוד. חלק מהתחנות יראו לנו יותר כארמונות מאשר כתחנות רכבת תחתית!

נבקר בבית הקברות הסמוך למנזר נובודביצ'י (Novodevichy Monastery) המבוצר, בבית הקברות  קבורים אישים מפורסמים כמו: צ'כוב וגוגול, אויסטרך ושליאפין, ריכטר וגיללס, פרוקופייב, שוסטקוביץ' וסקריאבין, חרושצ'וב וראיסה גורבאצ'וב.

נעלה לתצפית נפלאה על העיר מאוניברסיטת מוסקבה.

אחר הצהריים ניסע לנמל ונעלה לספינת הנהר שלנו.

בערב תתקיים בספינה ארוחת גאלה חגיגית לחגיגות תחילת השייט. הלילה הספינה תעגון במוסקבה.

במהלך השייט, נהנה משלל פעילויות שמוצעות על הספינה ובהן הרצאות בנושא היסטוריה רוסית, רוסיה העכשווית, רוסיה באמנות (מוסיקה, ספרות וציור), מוסיקה לריקודים ומופעי מוסיקה.

לינה בספינה. ארוחת בוקר וערב כלולות.

טיול ברוסיה
יום 4

מוסקבה

לאחר ארוחת הבוקר בספינה, נצא לסיור באתרים הבולטים של מוסקבה: במוזיאון המנציח את הניצחון על הגרמנים במלחמת העולם השנייה, מתחם הקרמלין (Kremlin) המבוצר בו משולבים היסטוריה, אוצרות אמנות אדירים, ארכיטקטורה ופוליטיקה, בצורה מרתקת ביותר. הקרמלין ששימש בעבר כמקום מושבם של הצארים ובהמשך של המנהיגים הקומוניסטים, הוא היום משכנו של נשיא רוסיה.

נאכל ארוחת צהריים בעיר.

נבקר בקתדרלת המלאך מיכאל (The Archangel's Cathedral) המשמשת כמקום מנוחתם האחרונה של הצארים, ונצפה על קתדרלת העלייה לשמים (Assumption Cathedral ).

אחר הצהריים נחזור לספינה וצא לדרך בשייט מרתק על נהר הוולגה בדרכנו לאוגליץ.

לינה בספינה. ארוחת בוקר, צהריים וערב כלולות.

שייט נהרות ברוסיה
יום 5

שייט בתעלת מוסקבה והוולגה, אוגליץ (Uglich)

הבוקר נהנה משייט נופי בתעלת מוסקבה המרשימה ונעגון בעיר אוגליץ' (Uglich), על גדות נהר הוולגה (Volga River), הנהר הארוך ביותר באירופה המהווה נתיב תחבורה חשוב, כמו גם מקור מי השקיה וכוח הידרואלקטרי.

בספינה תוצג לנו אמנות מקומית רוסית.

נעגון בשעות אחה"צ ונצא לסיור רגלי באתריה המרכזיים של העיר שנוסדה במאה ה- 12 ונמצאות בה כמה מהכנסיות היפות ברוסיה.
נבקר בארמון דימיטרי (Palace of Tsarevich Dmitri), הבניין העתיק ביותר בעיר שהוקם לקראת סוף המאה ה- 15 ומהבודדים בתקופתו ששרדו עד היום ומשמש כמוזיאון. נמשיך לכנסיית ההשתנות (Cathedral of the Transfiguration) עם קיר האיקונות המפואר שבה .

נשוב לספינה אשר ממשיכה להפליג לכיוון גוריצי.

נהנה מארוחת הערב וממופע פולקלור על הספינה.

לינה בספינה. ארוחת בוקר, צהריים וערב כלולות.

שייט ברוסיה
יום 6

גוריצי (Goritsy) ושייט בימת אונגה

לאחר ארוחת הבוקר נהנה מהפעילויות המוצעות בספינה ובהן שיעורי מוזיקה רוסית.
בשעות אחרי הצהריים נגיע לעיירה הירוקה והשלווה גוריצי (Goritsy) בה נוכל ליהנות מהאפשרות להציץ על חיי היום יום באזור שעדיין משמר מסורות עתיקות רבות.
בהגיענו, ניסע למנזר הגדול ביותר בצפון רוסיה, קירילוב-בלוזרסקי, (Kirillo-Belozersky Monastery), הנמצא במתחם שיעניק לנו תחושה של חזרה בזמן לאווירת ימי הביניים. במתחם העצום 11 כנסיות שרובן מהמאה ה- 16 והוא מוקף בחומה שרוחבה כ- 7 מטר. בהמשך נבקר במנזר סנט קיריל מהמאה ה- 14.

נשוב לספינה ונצא להפלגה על ימת אונגה.
נהנה מטעימות וודקה ומשיעור ריקודים רוסיים בטרם נשב לסעוד ארוחת ערב.

לינה בספינה. ארוחת בוקר, צהריים וערב כלולות.

שייט ברוסיה
יום 7

שייט בימת אונגה, האי קיצי

הבוקר נמשיך בהפלגה בימת אונגה. לאחר ארוחת הבוקר נהנה מהפעילויות המוצעות בספינה ובהן שיעורי רוסית, הדגמה של תלבושות רוסיות, מופע מוזיקלי וסיור בגשר הקפטן.

אחר הצהריים נעגון באי הקטן והציורי קיצי (Kizhi Island), במרכזו של אגם אונגה בחבל קרליה (Republic of Karelia). האי הקטן שאורכו כ- 6 ק"מ ורוחבו כ- 1 ק"מ בלבד, מהווה מוזיאון פתוח לארכיטקטורה ונמנה על אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. זהו מכלול אדריכלי גדול המכיל כ- 90 מבני עץ וביניהם כנסיות, קפלות, מגדל פעמונים, טחנת רוח, בתי איכרים ועוד, שכולם בנויים מעץ, ללא כל שימוש במסמרים או ברגים. נערוך סיור רגלי במוזיאון פתוח זה, ונחזור לקראת ערב לספינה.
במהלך ארוחת הערב נפליג בנהר הסוויר (Svir River) לכיוון מנדרוגי.

לינה בספינה. ארוחת בוקר, צהריים וערב כלולות.

שייט ברוסיה
יום 8

שייט בנהר סוויר, מנדרוגי, שייט באגם לדוגה

לאורכו של נהר הסוויר יש שתי תחנות הידרואלקטריות להפקת חשמל והוא זורם מערבה מאגם אונגה (Onega Lake) אל אגם לדוגה (Ladoga Lake) ומקשר בין שני אגמי המים המתוקים הגדולים באירופה. בנהר שאינו עמוק במיוחד (כ- 5 מטר), שפע של דגים ועל גדתו עיירות וכפרים בנוף מיוער. נבקר בכפר מנדרוגי (Mandrogi Village), בו נכיר ונחווה את אורח החיים הטיפוסי של כפר רוסי בימי הביניים. נטייל להנאתנו בסמטאות הכפר שלאורכם פזורים סדנאות בעלי מלאכה העוסקים בציור, פיסול בעץ, אריגה, בדי תחרה וקדרות.
ארוחת הצהריים היום תהיה בסגנון ברביקיו על שפת האגם.
הלילה נפליג לסט. פטרסבורג.

לינה בספינה. ארוחת בוקר, צהריים וערב כלולות.

יום 9

סנט פטרסבורג

היום נצא לסיור בעיר היפה והמפוארת – סנט פטרסבורג, הנחשבת ליפה שבערי רוסיה ומציעה מגוון אינסופי של מוזיאונים עצומים, קתדרלות מרשימות, ארמונות מפוארים, גנים מטופחים וחיי תרבות עשירים. דוסטוייבסקי תיאר את העיר, ששימשה כעיר בירה מימי פטר הגדול- מייסדה, במילים: "העיר הפנטסטית ביותר, בעלת ההיסטוריה הפנטסטית ביותר מכל ערי כדור הארץ". העיר, הידועה גם בשמה מימי הקומוניזם, לנינגרד (Leningrad), שוכנת לאורך שפכו של נהר ניבה (Neva River) ונבנתה על מנת להפגין את גדולתו של מייסדה ולהתחרות בבירות אירופה האחרות.
נבקר במצודת פטר ופול, היא לב ליבה ההיסטורי של העיר ואחד מסמליה של סנט-פטרסבורג. היא קרויה על שמם של שני קדושים נוצרים פטר ופול (ולא על שמו של פטר) שם קבורים משפחת הצארים.
לאחר ארוחת הצהרים  נמשיך את סיורינו  בביקור במוזיאון ההרמיטאז' (Hermitage Museum) המפורסם השוכן בארמון החורף של הצארים – הגדול שבמוזיאוני רוסיה ומהגדולים בעולם. המוזיאון מכיל 3 מיליון מוצגים הפזורים לאורך 19 ק"מ של גלריות המכילות יצירות מופת ואוספים נדירים של פסלים, ציורים, רהיטים ופריטי אמנות אחרים, חלקם של אמנים יידועי שם כמו לאונרדו דה וינצ'י, רמבראנדט, ואן גוך ועוד מאות אלפי ממצאים ארכיאולוגיים וחפצי אומנות.

חזרה לארוחת ערב חגיגית ואחרונה בספינה לסיום השייט, עם קפטן הספינה.
הלילה הספינה תעגון בסט. פטרסבורג.

לינה בספינה. ארוחת בוקר, צהריים וערב כלולות.

שייט ברוסיה
יום 10

סנט פטרסבורג

הבוקר ניפרד מצוות הספינה ונמשיך בסיורנו בעיר המרתקת. את הסיור נתחיל בביקור בגני ארמון פטרהוף (Peterhof Gardens), ארמון הקיץ המפורסם של פטר הגדול ויורשיו, שנבנה על חוף הים הבלטי בהשראת ארמון וורסאי והגנים היפים שמחוצה לו. נבקר בגנים המרשימים בהם פסלים, מזרקות ואגמי מים.
לאחר הפסקת צהריים קצרה, נמשיך אל העיירה הסמוכה פושקין (Pushkin) בה שוכן ארמון יקתרינה המפואר (Catherine Palace), שנהרס על ידי הגרמנים במלחמת העולם השנייה. חזית הארמון כוללת כיפות זהובות ועיטורים בכחול ובלבן ועיצוב הפנים שופע מראות, נברשות ומלאכים שמנמנים. נבקר בארמון ולא נחמיץ כמובן גם את חדר הענבר (Amber Room) המפורסם. בהמשך נטייל בשדרת נייבסקי הארוכה, אליה מובילים כל הרחובות ויש בה חנויות ובתי קפה, בתי תיאטרון ומרכז הקניות הענק "קסטיני דבורני".

נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית, בה נצפה במופע פולקלור מקומי מרהיב.
לינה במלון סט. פטרסבורג. ארוחות בוקר וערב כלולות.

נהרות לשייט ברוסיה
יום 11

סנט פטרסבורג – תל אביב

נאכל ארוחת בוקר מוקדמת במלון ולאחריה נשים פעמנו לשדה התעופה בעיר לטיסה ישירה חזרה לארץ.

ננחת בישראל עמוסים בחוויות ממסענו המרתק.

  • שני לילות במלון 4* בקזאן, שבעה לילות של שייט בספינה Rostropovich. MS ולילה אחד במלון 4* בסנט. פטרסבורג.
  • שני לילות בקזאן, כולל סיורים בקרמלין, בכנסיית הבשורה, במסגד קול שריף המרהיב, בעיר העתיקה, במסגד מאריאני ,אגם קאבאן, הכרכרה של קתרינה השניה, פארק מילניום, מקדש כל הדתות והעמים, סיור בהתיישבות הטאטרית הקדומה, במוזיאון המנציח את החיים והמנהגים המסורתיים של המקומיים ובמפעל לקינוחי צ'ק צ'ק – מאפה מתוק לאומי.
  • טיסה מקזאן למוסקבה וסיור במוסקבה לפני העלייה לספינה, הכולל את כנסיית "סנט בזיל הקדוש" ואת המוזוליאום בו נמצאת גופתו החנוטה של לנין, ביקור בבית הכנסת הגדול והעתיק ביותר במוסקבה, ובבית הקברות הסמוך למנזר נובודביצ'י המבוצר.
  • ממוסקבה נצא לשייט בן 7 לילות בספינת נהרות לאורך נהר הוולגה ונבקר בעריה היפות ביותר של רוסיה, ובכפרי נהר ציוריים עד שנגיע לסנט פטרסבורג. המסלול יוביל אותנו אל כמה מעריה היפות ביותר של רוסיה, וגם אל כפרי נהר ציוריים בעלי מסורות עתיקות של אמנות ואומנות.
  • עם סיום השייט נגיע לסנט פטרסבורג, הנחשבת ליפה שבערי רוסיה- נבקר במצודת פטר ופול, במוזיאון ההרמיטאז' המפורסם השוכן בארמון החורף של הצארים, בגני ארמון פטרהוף, ארמון הקיץ המפורסם של פטר הגדול ויורשיו.
  • ביקור בעיירה פושקין בה שוכן ארמון יקתרינה המפואר.
  • עם סיום השייט, הרחבת הסיור בסנט פטרסבורג ולינה במלון סט. פטרסבורג.
  • ארוחות בוקר וארוחת ערב כל הטיול, מתוכן שתי ארוחת ערב בשילוב מופעי פולקלור מקומי/ מופע ריקודים מסורתי.
  • במהלך השייט אירוח על בסיס פנסיון מלא.
  • טיסה ישירה בחזור - מסנט פטרסבורג לישראל.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

הציגו לנו רק מבצעים!

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

שני לילות במלון 4* בקזאן, שבעה לילות של שייט בספינה Rostropovich. MS ולילה אחד במלון 4* בסנט. פטרסבורג.
טיסות בינלאומיות וטיסה פנימית בחברת אירופלוט: תל אביב - מוסקבה -קזאן, קזאן- מוסקבה, תל אביב.- סנט. פטרסבורג.
ארוחות בוקר וארוחות ערב כל הטיול, מתוכן שתי ארוחת ערב בשילוב מופעי פולקלור מקומי/ מופע ריקודים מסורתי, 6 ארוחות צהריים, בהתאם למפורט בתכנית הטיול.
במהלך השייט אירוח על בסיס פנסיון מלא וכן: • קנקן מים מוגש על השולחן בכל הארוחות וכמו כן כל יום בקבוק מים (L0.33) בחדר (לאדם) • בכל הארוחות מוגש קפה ותה • כוס אחת של יין הבית בכל ארוחת ערב או לחלופין כוס מיץ • עמדת קפה / תה למקדימים קום (פתוחה מ 6 בבוקר ועד 7 בערב).
כל הסיורים, לרבות דמי כניסה לאתרים, כמפורט בתכנית הטיול.
מסי נמל.
טיפים לנותני השירותים השונים (למעט טיפים לצוות הספינה - כ 10 € לאדם ללילה).
מפגש הכנה בארץ.
דמי רישום וטיפול.

הטיול לא כולל

טיפים לצוות הספינה - 10 € לאדם ללילה.
ארוחות, אלא אם צוינו בתכנית הטיול
הוצאות אישיות (שתייה, טלפון ,קניות, וכיו"ב).
ביטוח רפואי ומטען.

לתשומת לבכם

קבוצה וצוות: 16-26 מטיילים, ומדריך ישראלי מצוות "אקו". הטיול וההדרכה על ידי מדריך מצוות אקו- מותנים במינימום 16 נרשמים.
מסלול השייט וסדר הביקורים, עלולים להשתנות בהתאם לתנאי השטח ומזג האוויר. למרות שאנו עושים כמיטב יכולתנו להיצמד לתכנון המקורי, תכנית זו עלולה להיות נתונה לשינויים רבים אשר אינם נתונים לשליטתנו, כגון אילוצי מזג אוויר, שינויים במפלס הנהרות, תקלות או חסימות מעברים (לוקרים) בנהרות, עבודות בכביש וכו'. התכנית בפועל תיקבע ע"י קברניט האנייה ו/או מנהל ההפלגה ו/או מדריכי הטיול בהתאם לתנאי מזג האוויר, תנאי השטח, נסיבות שונות ומכל סיבה שהיא ע"פ שיקול דעתה הבלעדי של אקו.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע, בכפוף למדיניות חברות התעופה, בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם באקו.
חיסונים: יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית או מרפאות מטיילים לקבלת ייעוץ.
דרכון: דרכון תקף לחצי שנה מיום החזרה לארץ
התמונות להמחשה בלבד והן באדיבות הספק ו/או מטיילים.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

"הקופצים מעל האש" – מדורת השבט של האומה הרוסית

רוסיה נתפסת כיעד בעל קירות תודעתיים, ארכיטקטורה אפרורית, דיקטטורה קשה ועתיד לוט בערפל. אחותה המסתורית, הגדולה מדי והמסורבלת […]

סיביר ואגם בייקל

"ספסיבה, דז'דושקה בייקל" (תודה, סבא בייקל), קרא נהג הסירה ששייטה לידינו ופרש זרועות ארוכות לצדדים. הסירות קיפצו […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

שייט נהרות ברוסיה – בהדרכת רוני ינובסקי

טיולי שייט בקבוצות

ביקור בקזאן ושייט ממוסקבה לסנט פטרסבורג, לחוות את רוסיה במסע שייט - בהדרכת רוני ינובסקי | 11 יום