שפיצברגן ואיי סבאלברד

טיול שייט לשפיצברגן ואיי סבאלברד

מסעות השייט של הוויקינגים הביאו אותם, ככל הנראה, אל קבוצת איים מבודדים בצפון האוקיינוס הארקטי. סבאלברדי הם קראו לאיים האלה, "החוף הקר" בשפתם. אלפי שנים מאוחר יותר, איי סבאלברד (Svalbard), נאמנים לשמם, מכוסים בחלקם הגדול בקרחוני ענקי והשייט אליהם מהווה הרפתקה, בלי הסכנות שארבו לסירות הוויקינגים הקלות, אבל עם כל הריגושים הכרוכים בגילוי עולם חדש ופראי, שונה לגמרי מכל המוכר לנו באזורנו.
13 יום

מועדי יציאה: 25.06.24

שווה לדעת לקראת טיול בשפיצברגן ואיי סבאלברד

איי סבאלברד נמצאים מצפון-מערב לנורבגיה (שאליה הם שייכים), במחצית הדרך בינה לבין הקוטב הצפוני. הארכיפלג כולל שלושה איים גדולים – שפיצברגן, הגדול בין האיים והיחיד המיושב דרך קבע, נורדאוסטלנדט ואדגייה. בנוסף, יש עוד כמה איים קטנים ועשרות איים זעירים. בשטח של כ-62,000 קמ"ר – בערך פי 3 משטחה של מדינת ישראל – חיים פחות מ-3,000 אנשים, מה שאומר הטבע שולט כאן ביד רמה. ואיזה טבע! קשה לתאר במילים את יופיים של האיים, עם פיורדים מרהיבים, טונדרות, מצוקים דרמטיים וקרחונים. בים צפים שברי קרחונים בשלל צורות ועל רקע התפאורה המופלאה של נופים קפואים, אפשר לראות בעלי חיים בכמויות: דובים לבנים, איילי צפון, שועלי קוטב, ניבתנים, כלבי ים, לווייתנים, ואינספור עופות ים שמקננים על המצוקים. אל הטיול בין האיים ועליהם מתלווה הידיעה שההתחממות הגלובלית שאחראית להמסת הקרחונים באזור הקטבים עלולה לגרום לכך שעוד שנים לא רבות כל היופי הזה ייעלם מעל פני האדמה. זוהי אם כן הזדמנות של פעם בחיים, וכדאי לא להתמהמה.

למה לצפות כשמטיילים בשפיצברגן ואיי סבאלברד

שייט לשפיצברגן (פירוש השם "ההרים המחודדים", כשתגיעו – תבינו) ולאיי סבאלברד מהווה הזדמנות נדירה ומרגשת לצפות בטבע הארקטי בשיא יופיו. כיוון שהשייט מתקיים בקיץ, בתקופה שהים לא קפוא, שמש חצות מאפשרת לטייל לאורך שעות ארוכות מאוד ומרבדי פריחה מכסים את האדמה החשופה. השייט מתקיים בספינות נוחות ואינטימיות, עם מספר קטן יחסית של מטיילים. אל האיים עצמם יורדים בסירות זודיאק ושם יוצאים לסיורי חקר במדבריות הקוטב, מטיילים ברגל בטונדרות וצופים בטבע הפראי ובבעלי החיים, הדיירים העיקריים של הארכיפלג.

טיול שייט לשפיצברגן ואיי סבאלברד עם "אקו טיולי שייט"

טיול מסע השייט לשפיצברגן ולאיי סבאלברד של אקו יוצא עם מדריך מקצועי המכיר את פני השטח, את התרבות המקומית ועם ניסיון עשיר בכל מה שקשור בשפיצברגן ואיי סבאלברד. במהלך הטיול והשייט המדריך מספק הסברים, מספר על ההיסטוריה ונותן מידע על הנופים הנראים סביב ובמהלך השייט.