האנייה Plancius

Plancius

ספינת משלחת עמידה לקרח ומותאמת לשייט בקטבים

מידע כללי

האנייה פלנסיוס שימשה כאניית מחקר אוקיינוגראפית הולנדית שהחלה את דרכה ב- 1976 בצי ההולנדי המלכותי, והוסבה ב- 2004 לאניית טיולים לאזורי אנטארקטיקה ואזורים ארקטיים. האנייה שופצה לחלוטין ב- 2009. באנייה מקום לעד 116 מטיילים, ב- 35 תאים, כולם עם חדרי שירותים ומקלחת צמודים. צוות האנייה מונה כ- 45 ימאים ואנשי צוות מקצועיים, כולל מדריכים, טבחים, אנשי מלונאות ורופא. באנייה מסעדה / חדר הרצאות ובו סיפון ישיבה מקורה עם חלונות גדולים לתצפיות היקפיות, ומספר סיפונים פתוחים להעצמת תחושת ההתחברות עם הנופים הארקטיים. השיט הוא בתנאים נוחים אך לא מהודרים. הדגש במסע הוא על גיחות רבות ככל האפשר, עד פעמיים ביום לביקורים באיים וביבשה, רמת הדרכה גבוהה של מדריכי האנייה והמדריך הישראלי.
האנייה Plancius

נתונים טכניים

מפרט

אורך: 89 מטרים.
רוחב: 14.5 מטרים.
שוקע: 5 מ'.
עבירות קרח: 1D
כח: 3x Diesel-Electric
מהירות: 10-12 קשר מקסימום.
נוסעים: 116.
צוות: 45.
מספר תאים: 53.

שירותים

מסעדה.
חדר הרצאות.
טרקלין ובר.

סוגי החדרים

Quadruple Porthole

תא לארבעה עם צוהר, ממוקם בסיפון 2. שתי מיטות קומותיים, שירותים ומקלחת פרטיים, מכתבה וכיסא, טלויזיה שטוחה, טלפון וחיבור לאינטרנט (בתשלום), מייבש שיער. תא שמתאים למשפחות עם ילדים או לנוסעים בחבורה. ישנם ארבעה תאים כאלה באנייה.

Triple Porthole

תא לשלושה עם צוהר, ממוקם בסיפון 2. מיטת יחיד ומיטות קומותיים, שירותים ומקלחת פרטיים, מכתבה וכיסא, טלויזיה שטוחה, טלפון וחיבור לאינטרנט (בתשלום), מייבש שיער. תא שמתאים למשפחות עם ילדים או לנוסעים בחבורה. ישנם שני תאים כאלה באנייה.

Twin Porthole

תא לשניים עם צוהר, ממוקם בסיפון 3. שתי מיטות יחיד תחתונות, שירותים ומקלחת פרטיים, מכתבה וכיסא, טלויזיה שטוחה, טלפון וחיבור לאינטרנט (בתשלום), מייבש שיער. ישנם תשעה תאים כאלה באנייה.

Twin Window

תא לשניים עם חלון, ממוקם בסיפון 4. שתי מיטות יחיד תחתונות, שירותים ומקלחת פרטיים, מכתבה וכיסא, טלויזיה שטוחה, טלפון וחיבור לאינטרנט (בתשלום), מייבש שיער. ישנם עשרים ושישה תאים כאלה באנייה.

Twin Deluxe

תא דלוקס לשניים עם שני חלונות, ממוקם בסיפון 4. תא פינתי וקצת יותר מרווח מתא רגיל לשניים. שתי מיטות יחיד תחתונות, שירותים ומקלחת פרטיים, מכתבה וכיסא, טלויזיה שטוחה, טלפון וחיבור לאינטרנט (בתשלום), מייבש שיער. ישנם שני תאים כאלה באנייה.

SUPERIOR

תא סופריור זוגי עם שני חלונות, ממוקם בסיפון 4, 5 או 6. מיטה זוגית וספה, שירותים ומקלחת פרטיים, מכתבה וכיסא, טלויזיה שטוחה, מקרר, קומקום חשמלי להכנת קפה/תה, טלפון וחיבור לאינטרנט (בתשלום), מייבש שיער. ישנם עשרה תאים מסוג זה באנייה.

תוכניות מתאר

Deck plan new

Plancius

ספינת משלחת עמידה לקרח ומותאמת לשייט בקטבים