שייט לקוטב הצפוני

מסע ימי באיים הארקטיים באוקיינוס האטלנטי מסקוטלנד לשפיצברגן

טיולי שייט בקבוצות

מסע ימי מסקוטלנד לשפיצברגן בהדרכת דנדן בולוטין | 13 יום

אין הרבה מקומות פראיים ונידחים יותר מהאיים הארקטיים של האוקיינוס האטלנטי. הצטרפו אלינו לשייט קיצי מאברדין שבסקוטלנד דרך איי שטלנד הירוקים והשופעים, איי פארו הנידחים והאיים הארקטיים יאן מאיין ושפיצברגן. נשוט צפונה בנתיב הנדידה של הציפורים, נתור אחר נופי המצוקים והקרח וחיות הבר של האזורים הארקטיים. כל זאת בימים הארוכים של השנה עם שמש נצחית לאורך כל היממה.

מסלול הטיול

ימים 1-2

תחילת השייט באברדין

טיסת דרך יעד ביניים לאברדין, סקוטלנד. העברה משדה התעופה למלון בעיר. למחרת העברה לנמל לספינה. מסע השייט שלנו מתחיל באברדין שבצפון מזרח סקוטלנד. אחרי הנחיות ותרגילי בטיחות מצוות הספינה, נשוט דרך שפך נהר הדי (Dee) לכיוון הים הצפוני.

יום 3

איי שטלנד וכפר הדייגים לרוויק

איי שטלנד מכילים יותר מ- 100 איים ומפרצים, מתוכם רק 15 מיושבים לאורך כל השנה. איים אלה הם החלק הצפוני ביותר של הממלכה המאוחדת. הם ממוקמים במרחק של כ- 300 ק”מ צפונה לסקוטלנד. למרות מיקומם הנידח, איי שטלנד יושבו כבר בתקופה הפרה-היסטורית על ידי מתיישבים קלטים. במאה התשיעית החלו הנורבגים להתיישב באיים. מכאן יצאו הוויקינגים למסעות הביזה שלהם בסקוטלנד ונורבגיה, עד שבמאה ה-14 החלו הסקוטים להשתלט על האיים וסיפחו אותם לסקוטלנד. עד היום המורשת הסקנדינבית עדיין השתמרה בשפה המקומית, בפולקלור ובשמות המקומות, יחד עם מוסיקה סקוטית ואירית.

בבקר נגיע לכפר הדייגים לרוויק (Lerwick) שבאי הראשי של שטלנד. לרוויק, העיר הצפונית ביותר של סקוטלנד המונה 7500 תושבים, נוסדה כעיר נמל במאה ה-17 ובתיה הציוריים הנושקים לים עדיין שמורים במצב מצוין.

לאחר עגינה בטוחה בנמל, ניסע יבשתית לסקאלווויי (Scalloway), בירתם העתיקה של איי שטלנד, בדרך נופית העוברת בכפרים ציוריים ובאזור ה”שערים השחורים” (Black Gates) היכן שהתושבים עדיין משתמשים בכבול כדלק. נמשיך בכביש צפונה ל- Clickimin Broch, שם ניהנה מזמן חופשי בכפר העתיק. המעוניינים יוכלו להירשם לסיור וללמוד על החיים באזור תקופת הברונזה.

יום 4

איי פארו, תורשבן והאוקיינוס הצפון אטלנטי

איי פארו הם אוטונומיה בממלכת דנמרק המיושבת על ידי בני הפארואה. לפי הסאגה על בני הפארואה , ההתיישבות באי החלה במאה התשיעית ממהגרים שנמלטו מנורבגיה מפני שלטון העריצות של הראלד הראשון. במאה ה-14, האיים סופחו לממלכת דנמרק-נורבגיה, וכשהממלכה התפרקה הם נותרו חלק מדנמרק. רק אחרי מלחמת העולם השנייה זכו לאוטונומיה. איי פארו ידועים באוכלוסייתם הקטנה, 50 אלף תושבים בלבד, שרובם עדיין מתפרנסים מדייג ושומרים על תרבות ייחודית ושפה שרק תושבי האי דוברים אותה. נופיהם הירוקים של האיים מושכים תיירים רבים לאזור בכל קיץ. עולם הטבע של איי פארו מאופיין בנופי דשא נעדרי עצים, זנים רבים של ציפורים מקומיות ויונקי-ים. כל היונקים היבשתיים הובאו על ידי בני האדם.

אחרי ארוחת הבקר נגיע לתורשבן (Torshavn), עיר הבירה הקטנה ביותר בעולם ומרכזם של 18 איים מפוזרים המהווים את איי פארו. מרכזה של תורשבן הוא הפרלמנט בעל גגות-הדשא. הפרלמנט קיים עוד מימי הוויקינגים במאה התשיעית והממשל המקומי עדיין שוכן שם. כיום תורשבן היא עיר מודרנית ותוססת עם חנויות, בתי קפה ואפילו רמזורים.

המעוניינים יוכלו להירשם לסיור באוטובוס שם נוכל לחזור בזמן. משם נצא מעיר הבירה להרים שבדרום. נגיע ל- Kirkjubøur, האתר ההיסטורי החשוב ביותר באיים. אתר זה היה המרכז הדתי והתרבותי של איי פארו בימי הביניים. נבקר בשרידים של קתדרלת מגנוס המרשימה ובכנסיית הקדוש אולאב – הכנסייה היחידה מימי הביניים שנותרה באיי פארו. ניהנה מזמן חופשי במצודה הישנה הסמוכה לנמל. המעוניינים יוכלו לבקר במוזיאון האומנות והבית הנורדי.

ימים 5-6

שייט לכיוון יאן מאיין לצפייה בציפורים, דולפינים ולווייתנים

נשוט לאי הוולקני המסתורי יאן מאיין (Jan Mayen) השוכן באמצע האוקיינוס הצפון אטלנטי ומכוסה בערפל רוב השנה. יאן מאיין שייך רשמית לנורבגיה. הוא מפורסם בזכות הר בירנברג (Beerenberg), אחד מ-300 הפסגות של נורבגיה שגובהן עולה על 2000 מטר. האי מיושב על ידי 18 תושבים בלבד המנהלים את התחנה המטאורולוגית וצבא ההגנה של נורבגיה. בגלל מיקומו המבודד של האי נגיע אליו אחרי שייט ארוך אך מהנה, שבמהלכו נקשיב להרצאה מהצוות, נראה סרט על הטבע הארקטי ונעלה על הסיפון כדי לצפות בציפורים הנודדות ואולי אף לווייתנים שחיים בסביבה.

עם הגיענו לאי, ננסה לעלות לחוף בחלק הצר ביותר באי מהדרום או מהצפון, בהתאם לרוח ולגובה הגלים. נוכל להבחין במקור הוולקני של האי עם קונוסי האפר וזרמי הלבה המוקשה המכוסים בטחב ובשלג. אחרי הליכה במצר, נעלה על סירות הזודיאק, נחזור לספינה ונמשיך במסענו צפונה.

ימים 7-8

שייט לסבאלברד וצפייה בלווייתנים

נקדיש את היום להצפנה נוספת, לאיים הצפוניים הנידחים ביותר במסע – איי סבאלברד (Svalbard), שאוכלוסייתם מונה כ- 2600 איש בלבד, כולם ממדינות שונות. זאת בזכות אמנה הקובעת שמותר לאזרחי כל המדינות לנצל את המשאבים של איי סבאלברד. בגלל שמדובר בהתיישבות הקרובה ביותר לקוטב, הוקמו באזור משדרי ענק המסייעים למטאורולוגים לקבוע את תחזית מזג האוויר. במהלך השייט הארוך לאיים, ניהנה מהאטרקציות שיש לספינה להציע – בריכה, באר, הרצאות, סרטים, משחקים ופעילויות אחרות.

עם הגיענו לאיי סבאלברד נבקר באי הגדול ביותר, שפיצברגן (Spitsbergen). אם מזג האוויר יאפשר, נתקרב לשכבת הקרח הימית. בגלל שחיים באי אוכלוסיית דובים גדולה ביותר המונה כ- 3000 פריטים, גדלים הסיכויים לראות דובי קוטב צדים כלבי ים. בנוסף, האי התברך בעולם חי עשיר הכולל שועלי שלג, אילי צפון, ניבתנים ואתרי רבייה לעופות מים רבים. בלילה הספינה תמשיך צפונה לאורך חוף שפיצברגן.

יום 9

טיול באיי סבאלברד

נתחיל ב- Ny Ålesund. מושבה זו היא העיירה הצפונית ביותר. זו אינה עיירה רגילה, אלה קבוצה של תחנות מדעיות, משרד דואר וחנות אחת הפתוחה מספר שעות ביום בלב נוף מרהיב. נלמד על הפרויקטים המדעיים המעניינים ועל ההיסטוריה של העיירה, שהחלה כעיירת כורים ב-1917, התפתחה לעיירת נופש בשנות ה-30 ובהמשך שימשה כנקודת יציאה של משלחות לקוטב הצפוני וביתם של 18 מכוני מחקר. אם מזג האוויר יאפשר, נוכל ליהנות מהליכה קלה באזור.

נגיע לפיורד המרהיב של Kongsfjord. לאזור זה נודדים מינים רבים של עופות, וכאן הם מקננים ומאכילים את הגוזלים שלהן. נעגון מאחורי האי בלומסטרנד (Blomstrand). בעבר האי היה מכוסה בקרחון ענק שנסוג וחשף מצר מים רדוד, דרכו נשוט בסירות הזודיאק עד שנגיע ליבשה.

יום 10

בעקבות ציידי הלווייתנים

כעת ניכנס לצפון מערב סבאלברד, לאזור שהוכרז כשמורת טבע לאומית ב- 1973. היום יתחיל בשיט בסירות הזודיאק בדנסקרגטט (Danskergattet), שם נחפש כלבי ים בוירגוהמנה (Virgohamna) לפני שנחצה לסמירנבורג  (Smeerenburg), עיירת ציידי הלווייתנים המפורסמת של המאה ה-17. העיירה הוקמה על ידי הדנים וההולנדים, ובימי הזוהר שלה, עת ייצור שומן הלווייתנים היה בשיאו, התגוררו שם כ- 200 גברים. העיירה ננטשה מספר עשורים אחר כך, כשאוכלוסיית הלווייתנים הידלדלה, אך עדיין ניתן לראות את שרידיה שהוכרזו כשמורה. אם מזג האוויר יאפשר נסייר ב- Ytre Norskøya ששימש כתצפית לציידי הלווייתנים.

יום 11

מושבות הניבתנים בפוליפינטן ופיורד הקרח

במהלך הלילה (שהוא אינו לילה בגלל שהשמש אינה שוקעת בעונה הזו) ניכנס לפורלנדסונדט (Forlandssundet) ונבקר בפולפוינט (Poolepoint), כף קטנה הקרויה על שם צייד הלווייתנים הבריטי ג’ונאס פול. היום האזור מיושב על ידי ניבתנים המכונים גם “סוסי ים” שניתן לראות (ולהריח) ממרחק. היונקים הענקיים מתהדרים בניבים ובשפמים שלהם והם אובייקט צילום מושלם לחובבי עולם החי בכל העולם. אחרי הביקור נמשיך דרומה לכניסה לפיורד הקרח, למבט אחרון בעולם הטבע הפראי של האזור והנופים הייחודיים של סבאלברד.

ימים 12-13

לונגיירבין, שפיצברגן, טיסה לאוסלו

מוקדם בבקר נחזור לנקודת ההתחלה בלונגיירביין. אחרי ארוחת הבוקר ניפרד מצוות הספינה וניסע לשדה התעופה לטיסה לאוסלו. לינה באוסלו. למחרת נמשיך בטיסה סדירה מאוסלו לתל אביב

  • חציית החוג הארקטי ב- 66 מעלות
  • איי שטלנד עם נופיהם המרהיבים וכפר הדייגים לרוויק (Lerwick)
  • הפיורדים הדרמטיים של איי פארו וההרים המדושאים והתלולים סביב תורשבן (Tórshavn)
  • האי הוולקני המבודד יאן מאיין (Jan Mayen)
  • תצפית על דובי הקוטב והטרף שלהם, כלבי הים
  • מושבות העופות והיונקים של סבאלברד (Svalbard)
  • שייט בסירות זודיאק בפיורדים והליכות בטבע

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

הציגו לנו רק מבצעים!

דגשים מיוחדים

הערות מחיר

למחיר הטיול יש להוסיף 1250 $ בגין חבילת טיסות בינלאומיות תל אביב – סקוטלנד / לונגירביין - תל אביב + 2 לילות מלון באברדין ובאוסלו, העברות וארוחות בוקר וערב.
כל התאים הנ"ל כוללים מיטה זוגית או 2 מיטות יחיד וחדר שירותים ומקלחת פרטי.
מחיר מבצע מיוחד, מספר התאים מוגבל. על בסיס זמינות כל הקודם זוכה.

מחיר הטיול כולל

שייט ל- 11 יום ו-10 לילות בתאי נוסעים כפולים עם שירותים פרטיים.
טיסת צ'רטר פנימית מלונגיירביין לאוסלו
מדריך הטיול מצוות "אקו" - דנדן בולוטין
מדריכים דוברי אנגלית
שייט בסירות זודיאק
מידע והרצאות מהמדריכים והצוות
פנסיון מלא בספינה
קפה, תה וכיבודים בספינה
מיסים, ותשלום לאיגוד מתפעלי השייט הארקטי- AECO
סדנת צילומים מיוחדת
קבלת פנים ופרידה עם כיבודים
לינק לזיכרונות מהמסע כולל יומן מסע, גלריה, רשימת מיני חיות ועוד!
כל הסיורים המוזכרים במסלול הטיול
יום טיול באוטובוס פרטי לקבוצה באיי פארו

מחיר הטיול לא כולל

הוצאות אישיות כגון: כביסה, טיפים, משקאות וכו'.
תשר לצוות הספינה והמדריכים.
ביטוחים אישיים.
מסי נמל והיטל בטחון.
הוצאות בגין בדיקות וטיפול בקורונה

תנאי הרשמה ותשלום

מקדמה בסך 25% ממחיר השייט וחבילת הטיסות והמלונות בעת הרישום
השלמת כל התשלום עד 100 ימים לפני מועד ההפלגה

דמי ביטול ותנאים

מרגע ההרשמה ועד 100 ימים לפני היציאה: 25% ממחיר הטיול
פחות ממאה ימים לפני ההפלגה: 100% דמי ביטול
במקרה והשייט יתבטל מסיבות של קורונה ודומיו יידחה מועד ההפלגה לשנה לאחר מכן, אולם לא יתבצעו החזרים כספיים
במידה ונוסע אינו יכול לצאת להפלגה, הוא רשאי להעביר את הזכות לנוסע אחר במידה וניתן לבצע בזמן שנותר את כל הבדיקות וההכנות לקראת הטיול.

לתשומת לבכם

כל הסיורים והעגינות תלויים במזג האוויר ובתנאי הים והקרח, וצוות הספינה יתחשב בהם כדי להבטיח את בטיחותם ואת בטיחות הנוסעים. בתנאים של מזג אוויר קשה ובשאר המסע ניתן ליהנות מהאזורים הפתוחים של הספינה הכוללים סאונה, מסעדה, באר וספרייה לבידור הנוסעים. צוות של מומחים ישמח לחלוק את הרצאותיו המצוינות במגוון נושאים, החל מהיסטוריית המסעות דרך ביולוגיה, גיאולוגיה וקרח, וכלה בעולם החי.
הטיול בהדרכת דנדן בולוטין מותנה במינימום 15 נרשמים. במידה ויהיו פחות נרשמים, ההדרכה תינתן באנגלית ע"י מדריכיה המנוסים והמקצועיים של האנייה.
אנו מציעים חבילת טיסות בינלאומיות קבוצתיות (מותנה במינימום 10 נרשמים) או אישיות במ סלול ת"א – סקוטלנד / אוסלו – ת"א וחבילת בתי מלון העברות וארוחות לפני ואחרי השייט.
הטיסות וההפלגות יתבצעו בהתאם להנחיות פוסט קורונה בעת הטיול. פרטים אקטואלים יימסרו לנוסעים קרוב יותר למועד ההפלגה
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

החוג הארקטי – ארץ הענק הלבן

בשדות הקרח העצומים של סוולברד, שם השמש אינה שוקעת במשך ארבעה חודשים, דובי הענק הלבנים עדיין שולטים. […]

בעקבות דובי הקוטב והנופים הנדירים- איי שפיצברגן, פרנץ יוזף והקוטב הצפוני עם דנדן בולוטין

לכל מי שלא הספיק או רוצה לראות שוב אנו שמחים לצרף לכם את  הקישור להרצאה המרתקת: שפיצברגן, […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

מסע ימי באיים הארקטיים באוקיינוס האטלנטי מסקוטלנד לשפיצברגן

טיולי שייט בקבוצות

מסע ימי מסקוטלנד לשפיצברגן בהדרכת דנדן בולוטין | 13 יום