שייט באיים הפולינזים

שייט באיים הפולינזים – הדרכה באנגלית

טיולי שייט לנוסע העצמאי

מסע ימי לאיי המרקיז, איי טואמוטו, בורה בורה וטהיטי בפולינזיה הצרפתית | 13 יום

מסע ימי אל פולינזיה, אחת משלוש קבוצות האיים הראשיות באוקיינוס השקט בספינת האראנוי 5. נעלה על הספינה בטהיטי ונפליג אל האיים הכי מתקים ומרוחקים בפולינזיה הצרפתית. נבקר באיי טאומוטו ונראה חוואי פנינים קוצרים את הפנינים השחורות הנדירות מצדפות ענקיות. נמשיך אל איי המרקיז המבודדים, ובהם נפגוש אמנים מסורתיים ונצא לטיולי רגליים עוצרי נשימה אל ההריסות החבויות בג'ונגל. מאיי המרקיז נצא להפלגה בלתי נשכחת אל מפרץ נוקו היבה, אמפיתיאטרון ענק ומרהיב הנשלט ע"י מצוקים אדירים שבהם פזורים מפלים מופלאים. נבקר בהיבה אואה, אי בתולי ומקסים, בו פזורים פסלי הטיקי הגדולים ביותר שאינם על איי הפסחא. נמשיך אל האי פאטו היבה המרוחק והירוק, המהווה את מרכז התרבות המרקזית ובאואה הוקא, אי שבו מספר הסוסים הפראיים עולה על מספרם של 300 התושבים. ארבעה עשר ימי מסע אל איים בתוליים, הנותנים תחושה כי הזמן עצר מלכת והמבקרים בהם הם נדירים וזוכים לקבלת פנים נדיבה.
השייט יתבצע באניית אראנוי 5. צוות גדול של מלחים, מדריכים וטבחים ינעימו את זמננו במהלך הטיול. הלינה על האנייה בתאים ברמות שונות והארוחות מוגשות במסעדת האנייה. השייט כולל תוכנית סיורים מרתקת באנגלית.

מסלול הטיול

יום 1

פאפטה (Papeete), טהיטי, בירת האיים הפולינזים ובסיס היציאה לשיט

המטיילים יגיעו בטיסה קבוצתית או באופן עצמאי אל פאפטה, טהיטי, ערב היציאה להפלגה. למחרת בבוקר, נעלה על האניה ונצא אל האוקיינוס, לכיוון צפון מזרח, אל הארכיפלג טואמוטו.

יום 2

ארכיפלג טואמוטו - פקארווה (Fakarava)

בבוקר נגיע לפקארווה, האטול (atoll) (שונית המקיפה לאגונה), השני בגודלו בפולינזיה הצרפתית. נטייל בכפר הקטן שנמצא בו. לאחר מכן, נוכל ליהנות משחייה מרעננת ושנורקל בלגונה השקופה בין פסיפס צבעוני של דגים טרופיים. נחזור לספינה עד השעה 12:00 ונמשיך בהפלגתנו לאיי מרקיז.

יום 3

על סיפונה של האראנואי

היום נהנה מיום רגיעה על הסיפון ומצפייה בים הדרום פאסיפי העצום. ניתן להירגע עם ספר על אחד מסיפוני השמש, לשחות בבריכה הקטנה ולהתרועע בסיפון העליון/באר, עם הרפתקנים כמותכם מכל העולם. הצוות הפולינזי הנמרץ יתייחסו אליכם כמו אורחי כבוד ויכירו לכם בגאווה את התרבות העשירה שלהם. כמעט בכל ערב הם שרים ופורטים מקצבים פולינזיים היפנוטיים על היוקיללה שלהם וילמדו אותכם להזיז את המתניים לקצב של הריקוד הפולינזי, הטאמור (tamure).

יום 4

נוקו היבה: טאיאוהיי-האטיהאו-טאיפיוואי (Nuku Hiva: Taiohae-Hatiheu-Taipival)

היום נפליג למפרץ המרהיב של טאיאוהיי, הבירה האדמיניסטרטיבית של איי המרקיז. בזמן פריקת הספינה שלנו שמשמשת כאמור גם כספינת משא לתושבי האיים, נוכל לחקור את טאיאוהיי, שם נמצא אמפיתיאטרון ענק ומרהיב, הנשלט על ידי מצוקים אדירים, בהם פזורים מפלים מלכותיים. מפרץ טאיאוהיי זה המקום שבו הרמן מלוויל, בן ה- 23 וחברו קפצו וברחו מספינת ציד הלוויתנים שעליה עבדו ב- 1842. אנחנו נעקוב אחרי מסלול הבריחה שלהם בג’יפים, לאורך שבילי עפר הררים תלולים, כדי להגיע לאתר הארכאולוגי, כפר האטיהאו . נאכל ארוחת צהריים במסעדה באיי מרקיז. אחר ארוחת הצהריים נמשיך במסענו לעמק טאיפיוואי. האזור הזה מנוקד עם אלי טיקי מאבן ואתרי טקסי קדושה (מא’אאה-me’ae) ופלטפורמות אבן עצומות (פאה-פאה paepae), היכן שאנשי טאיפי בנו את בתיהם. פטרוגליפים חידתיים של ציפורים, צבים קדושים ודגים חרוטים על בולדרים ענקיים. ספינות הלוויתנים של האראנואי ישוטו במורד הנהר כדי להחזיר אותנו לסיפונה של האראנואי, אשר עוגנת במפרץ.

יום 5

ארכיפלג איי המרקיז - אואה פו: הקאהאו-הקאהטאו (Ua Pou: Hakahau-Hakahetau)

מהסיפון נוכל לראות את הפסגות הנוסקות של הרי אואה פו. בכל מקום שבה ספינתנו תעגון, יצאו בני הכפרים לפגוש אותנו בציפייה לקבלת סחורה – מבטון ועד סוכר ויעמיס שקי קופרה (בשר קוקוס מיובש). אנו נרד ונחקור את העיירה הקטנטונת של הקאהאו, בה יש כנסייה עם בימה העשויה מעץ ומעוצבת בעבודת יד. תוכלו לפגוש מגלפי עץ מוכשרים ולעשות טיול רגלי במעלה של גבעה כדי לראות נוף עוצר נשימה של ההרים המרוחקים הלוטים בעננים. במסעדה נטעם את ארוחת הצהריים המרקזית שלנו.

יום 6

היבה אואה: אטואונה (Hiva Oa: Atuona)

היום נחקור את אטואונה, הכפר השני בגודלו באיי מרקיז. זה המקום בו פול גוגן (Paul Gauguin) חי וצייר את חלק מעבודותיו הטובות ביותר. נוכל לבקר בחנות הקולוניאלית, היכן שגוגן קנה את מצרכיו ולהיכנס להעתק מדויק של ביתו של האימפרסיוניסט – “בית התענוגות”. בדרכנו לגבעה, שבפסגתה נמצא בית הקברות, נזכה לנופים קסומים של המפרץ. מתחת לעץ פראנגיפאני (frangipani) אדיר נמצאת המצבה, עליה כתובות המילים הפשוטות, פול גוגן 1903. נהנה מעוד ארוחת צהריים מרקזית במסעדה.

יום 7

היבה אואה: פואמאו (Hiva Oa: Puamaua)

היום נגיע אל האתר הארכיאולוגי החשוב ביותר עבור הטיקי (פסלים דתיים, דמויי אדם) מלבד איי הפסחא. המדריכים יראו לנו את הריסות הג’ונגל המסתוריות של פואמאו ויספרו את סיפוריהם של הפסלים הרדופים הללו מתרבות עתיקה.

אחרי ארוחת צהריים על הסיפון, נפליג לטהואטה Tahuata, בו נוכל להינות מאחה”צ רגוע על החוף ולהינות מטבילה מרעננת באוקיינוס הפאסיפי.

יום 8

פאטו היבה: אומואה-האנאבאבה (Omoa-Hanavave)

היום נגיע לאי הכי ירוק ומבודד מהמרקזים, שניתן להגיע אליו דרך הים בלבד. האי מהווה גם מרכז לאמנויות מרקזיות. נטייל דרך הכפר אומואה (Omoa) ונזכה לראות נשים המעבדות תות, באניאן (banyan) או את קליפת עץ הלחם על גזעי עץ. הן מייבשות אותם ואז צובעות דוגמאות מרקזיות עתיקות על בד הטאפה (tapa) המפורסם. פאטו היבה ידוע גם בשל הסארונגים המצויירים ביד והמונואי (monoi), בושם שמן קוקוס בעל ניחוח ניצני טיארה (tiare) ואלגום.

בשעות הצהריים, ספינתנו תפליג לצידו האחר של האי, אל Hanavave Bay. למעוניינים בכך, תינתן האפשרות לעשות את הדרך ברגל בטרק באי ולחזות בנופים מרהבי עין של פסגות נישאות ומפלים.

יום 9

אואה הוקא: וואיפאה-האנה-הוקטו (Ua Huka: Vaipaee-Hane-Hokatu), אואה-פו: הקאהאו

בשעות הבוקר המוקדמות תיכנס ספינתנו אל Ua Huka, כניסה זו למפרץ הצר אסור להחמיץ!

לאחר שנרד מהספינה, נבקר במוזיאון קטן הממוקם בגני העירייה, הכולל עותקים משוכפלים של אמנות מרקיזית עתיקה.
נחקור את האי ברכבי שטח ונעצור בנופים המרהיבים של האוקיינוס ​​השקט, נבקר בגן הבוטני ונאכל ארוחת הצהריים במסעדה משפחתית מקומית.

באי מספר סוסי הפרא, אשר הובאו מצ’ילה ב- 1856, משגשגים ועולים במספרם על תושבי האי (רכיבה על סוסים תתאפשר בתשלום נוסף).

כאשר נשוב לאראנוי, יחכה לנו ערב פולינזי, הכולל ריקודים ומזנון ערב על הסיפון.

יום 10

הפלגה בים

הפלגה בים.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

הציגו לנו רק מבצעים!

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

הפלגה לפי התכנית בתא בהתאם לנבחר.
שלוש ארוחות ביום בכל תקופת ההפלגה.
סיורי חוף.
כל הפעילויות באנייה, כולל הרצאות באנגלית ע"י צוות מרצים ומדריכי טבע.
דמי כניסה לשמורות הטבע.
דמי רישום וטיפול.

הטיול אינו כולל

טיסות.
שהייה לפני ואחרי השייט.
ביטוחים אישיים.
הוצאות אישיות כגון כביסה, תשר, משקאות קלים ואלכוהוליים וכו'.
תשר לצוות הספינה ולמדריכים.

לתשומת לבכם

מסלול ההפלגה, סדר הביקורים, כמות הימים בכל יעד יבשתי, ואף כמות הגיחות אל היבשת והאיים, עלולים להשתנות בהתאם לתנאי השטח ומזג האוויר.
מחיר השייט נגזר ממחירי הדלק. במידה ויחול שינוי, תחול התוספת על הנוסע.
מועדי השיט: פאפטה עד פאפטה, יש לקחת בחשבון יציאה עד יומיים לפני כן מישראל, וחזרה עד יומיים אחרי.
למעוניינים אנו מציעים חבילת טיסות בנפרד. לפרטים נא לפנות למשרדינו.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

טיול לאנטארקטיקה

יבשת אנטארקטיקה קשה לאדם. הסלעים והקרחונים גם יחד נמדדים בשטח עצום שהופך אותה ליבשת הרביעית בגודלה בעולם, […]

טיול חורף לאיסלנד

עד כה, איסלנד נהנתה מגל אדיר של תיירות קיץ, ו”נסגרה” בחורף. אך בשנים האחרונות, מתעוררת גם תיירות […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

שייט באיים הפולינזים – הדרכה באנגלית

טיולי שייט לנוסע העצמאי

מסע ימי לאיי המרקיז, איי טואמוטו, בורה בורה וטהיטי בפולינזיה הצרפתית | 13 יום