שייט לאיסלנד

שייט לאיסלנד

טיולי שייט לנוסע העצמאי

מסע ימי אל הקרחונים, הפיורדים והרי געש של איסלנד | 11/12 יום

מסע ימי המקיף את אחת המדינות היפות ביותר בעולם, איסלנד. אין כמעט מקומות בעולם שהגאולוגיה בהם מרגשת כמו באיסלנד. פה אש וקרח נפגשים ביחד ויוצרים נופים שלא מן העולם הזה, לבה, קרחונים, שלוליות בוץ מבעבעות, מעיינות גאותרמיים ומפלים רועמים. במסע ימי זה נוכל לקבל גישה ל"קרביים" של כדור הארץ החשופים. נגלה כפרי דייגים מרוחקים ונחקור את החוף המזרחי הפראי והבלתי מתויר של איסלנד.

מסלול הטיול

יום 1

רייקוויק (Reykjavik), איסלנד (Iceland), עלייה על הסיפון

המטיילים יגיעו באופן עצמאי אל רייקוויק, בירת איסלנד, ערב היציאה להפלגה. למחרת נצא למסע שיימשך 11 ימים ועיקרו הקפת האי איסלנד. אחר הצהריים נזכה להכיר את צוות המסע שלכם ולהשתתף בתרגיל בטיחות. בערב נערוך היכרות עם הבית החדש שלנו, נפגוש חלק מהחברים למסע ונהנה מארוחת הערב.

יום 2

אי פלטאי (Flatey Island), לאטרביארג (Latrabjarg)

בבוקר נשוט לאורך קו החוף של אי פלטאי על סירות הזודיאק ואז נרד לחוף בכדי לבקר כפר קטנטן ומקסים. נראה כנסייה מקומית הצבועה בצורה ייחודית ואת בתיהם של המקומיים, אשר מתקיימים מדיג של בקלה ועקרבנונים (lumpfish). אחר הצהריים נעבור את מצוק לאטרביארג (Latrabjarg), המפרץ המערבי ביותר באיסלנד. המצוק העצום הוא בית גידול למיליוני ציפורי ים.

יום 3

גרונדפיורדור (Grundafjordur)

גרונדפיורדור הוא כפר דייגים, הממוסגר בידי הרים יפיפיים. לאחר שנצא מגרונדפיורדור, המסע יוביל אותנו דרך מספר כפרי דייגים קטנים הנמצאים לאורך הכיפה הקרחונית סנייפלשוקול (Snæfellsjökull). לאחר עצירה בדיופאלונגאנדור (Djupalonssandur) נגלה חוויה ייחודית בקרחון המופלא והמיסטי הזה בקבוצת האיים הגדולה ביותר באיסלנד. הקרחון הזה זכה לפופולריות בידי כתביו של ג'ולס וורן (Jules Verne) הצרפתי, כאשר בספרו "מסע אל בטן האדמה" מ- 1864, כתב "אה, איזה מסע איזה מסע מופלא ויוצא דופן! הנה כאן נכנסנו לבטן האדמה באמצעות הר געש אחד, ויצאנו באמצעות אחר וזה היה ממוקם במרחק הגדול מאלף מאתיים ליגות מסנפלס (Sneffels), מהארץ העגמומית הזאת איסלנד, הנמצאת מושלכת בקצה כדור הארץ… אנחנו נטשנו את האזור של שלגי העד עבור הירוק האינסופי, ועזבנו את הערפל האפור של מחוזות הקרח, אשר ריחף מעל ראשנו, בכדי לשוב לשמי התכלת של סיציליה!"
לאחר מכן נחלוף ליד צוקי לונדראנגאר (Londrangar) ונחבור לכפר הדייגים הפצפון בשם ארנארסטאפי (Arnarstapi), אשר מציע לנו תצורות געשיות מקסימות בצבעים שונים ושפע של ציפורים. לאחר הליכה באזור, נחזור לאנייה דרך בודיר (Budir), המפורסמת בשל הנוף היפה סביבה, לבה שחורה וחול ארוך המכוסה חול צהוב. נמשיך מעל ערבת פרודארהיידי (Frodarheidi Heath) לחוף הצפוני של חצי האי ובחזרה לגרונדפיורדור.

יום 4

איסאפיורדור (Isafjordur), אי וויגור (Vigur Island)

הפיורד באיסאפיורדור, אליו נגיע בבוקר, הוא ללא ספק אחד מהיפים ביותר במדינה, בעיקר בשל התבליט בו הוא נמצא, אשר נוצר בידי זרמים של בזלת רבים ועתיקים מאוד. נבקר בעיירה הקטנה איסאפיורדור, הגאה להיות בירתם של הפיורדים המערביים. הבתים המקומיים הישנים עשויים מעץ והם עדים לעבר של העיירה בתור נמל דיג מרכזי. נזכה להצצה של חיי היומיום המסורתיים באיסאפיורדור. בליווי של מדריך, נלך סביב איסאפיורדור בכדי לחוות את הרוח האמיתית של הכפר ולהיפגש עם המקומיים. ההרים הנישאים והתלולים של הפיורדים המערביים מספקים מחסה מושלם עבור הנמל התוסס שהוא לב העיירה. במשך מאות שנים איסאפיורדור היתה עיירת הדיג הגדולה ביותר באזור ומרכז ליצוא ומסחר. בתים צבעוניים המעוטרים בקישוטי ברזל מעוגלים מעניקים למרכז העיר הרוחש אווירה ידידותית ואפילו מיתית. זהו באמת מקום מושלם לעיירה, והתושבים, המונים כ- 3000 איש, היכו שם שורשים חזקים ואין להמעיט בכוחו של הנוף. התעשייה המרכזית היא דיג, מה שמהווה בטחון כלכלי עבור ואנשי העיירה. לאורך השנים איסאפיורדור גם שיחקה תפקיד חשוב בהיסטוריה הלאומית של איסלנד והיא עדיין אחד מהמרכזים התרבותיים מלאי החיים ביותר במדינה. אחר הצהריים נצא לטיול בסירות הזודיאק לצוקי וויגור, בהם מקננים ברווז אדרית, יסעורים, שחפיות ארקטיות, אלקיים שחור ומגוון ציפורים נוספות במספרים גדולים.

יום 5

סיגלופיורדור (Siglufjordur), גרימסי (Grimsey)

סיגלופיורדור היא עיירה קטנה, בעלת אוכלוסייה המונה פחות מ- 2000 תושבים ופעם הייתה בירת דיג ההרינג של הים האטלנטי. היא נמצאת מתחת למדרונות הרים תלולים, בעלי נטייה למפולות מסוכנות אשר חוסמות, לעיתים קרובות, את הכביש המוביל לעיירה, במשך החורף הארקטי הארוך. נלך לבקר במוזיאון הימי זוכה הפרסים, בעל מיצגים מצוינים, סירות היסטוריות וחפצים היסטוריים הנמצאים במחסנים אשר הומרו ורוהטו מחדש. נזכה לראות הופעה תיאטרלית אשר משחזרת את ההיסטוריה הצבעונית והרווחית ביותר של דיג ההרינג באזור. שחפים שחורי-הראש ושחפיות ארקטיות גם כן נהנות מההצגה, אשר נוהרות ורבות על שאריות של דגים. בערב נצא בסירות הזודיאק בכדי לנחות על האי הקטן גרימסי, אשר ממוקם בדיוק על החוג הארקטי. שעות הערב הן הטובות ביותר עבור ביקור במקום זה, בעוד שמטיילים רבים באים לכאן בכדי לחצות את הקו הבלתי נראה אל תוך החוג הארקטי. האי גם מפורסם כמקום שבו ניתן לצפות בשמש חצות. נראה סלעי בזלת מלכותיים ומושבות ציפורים אשר בחרו לקנן לאורך הצוקים המשוננים. כאן נוכל לצפות ב"ליצנים של הים", הידועים גם בשם היסעור האטלנטי.

יום 6

אקוריירי (Akureyri), אגם מיוואטן (Lake Myvatn), הוסאוויק (Husavik)

מוקדם בבוקר נמצא את עצמנו באקוריירי, בירת צפון איסלנד, הממוקמת בחלקו האחורי של פיורד מדהים. ממקום מקסים זה נצא לסיור של חצי יום למפלי גודאפוס (Godafoss) ואגם מיווטאן. לפני אלפי שנים יצרו פה התפרצויות געשיות נוף דרמטי של מבוך מתצורות לבה, בורות גפרית מבעבעים ובריכות בוץ רותחות. אגם מיווטאן, בעל מערכת אקולוגית הייחודית בעולם ונמצא בצומת דרכים אדירה של נדידת ציפורים. זהו מקום המפלט הטבעי לזנים רבים של ציפורים. נסיים את הסיור שלנו בהוסאוויק, שם נעלה שוב לאנייה. הוסאוויק היא עיירת ציד לווייתנים מפורסמת וידועה בשל האפשרויות המצוינות לצפייה בלווייתנים. בערב זה נישאר על הסיפון בכדי לחפש לווייתני גבן, מינקי, סנפיר, אורקה, ולווייתנים צפוניים וכמו כן דולפינים ודולפיני נמל.

יום 7

מפרץ ת'יסטילפיורד (Thistilfjord), איסלנד המזרחית

במהלך שלושת הימים הבאים נחקור את החופים הפראיים של מזרח איסלנד ונבקר במקומות אשר מעטים זוכים לראותם. במפרץ ת'יסטילפיורד נרד לחוף להליכות בטבע. נהנה ממצפים עוצרי נשימה הנפתחים בקודקודי הצוקים.

יום 8

נסקאופסטאדור (Neskaupstadur) - מיויפיורדור (Mjoifjordur)

אניית המשלחת הקטנה שלנו עוצבה בכדי לנווט במחוזות פראיים ומרוחקים היכן שאניות אחרות נאלצות לעצור ולחזור. בעזרת היתרון הזה נחקור את מיויפיורדור ונהנה מהפראיות של המקום המרוחק הזה. יותר מאוחר נבקר בעיירה הקטנה נסקאופסטאדור.

יום 9

דיופיווגור (Djupivogur)

מוקדם בבוקר נעגון בדיופיווגור ונצא לסיור שיימשך כל היום באזור וואטנאיוקול (Vatnajokull). נחקור את הכיפה הקרחונית וואטנאיוקול – הקרחון האיסלנדי הגדול ובעל הממדים הגדולים ביותר באירופה. נראה קרחונים בגבהים של 15 מטר, בעלי גוונים שונים של כחול צפים בלגונת קרח גדולה ביוקולסארלון (Jökulsárlón). נצפה בחמסניים האדירים המקננים באזור וכלבי ים של יוקולסארלון.

יום 10

איי ווסטמאן (Vestmannaeyjar)

נמשיך אל קבוצת איי ווסטמאן הגעשיים, המיתמרים בצורות געשיות מרהיבות מתוך האוקיינוס, מול החוף הדרומי של איסלנד. נצפה אל מצוקי האי הנופלים אל הים ואולי גם נבחין בלהקות הפאפינים, תוכוני הים, הפוקדים את האזור.

יום 11

רייקוויק (Reykjavik) - סיום המסע

נסיים את ההקפה של איסלנד ונרד מהאנייה ברייקוויק.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

הציגו לנו רק מבצעים!

דגשים מיוחדים

לתשומת לבכם

אופי השיט: הדגש במסע הוא על גיחות רבות ככל האפשר ביום לביקורים באיים וביבשה, רמת הדרכה גבוהה של מדריכי האניה והמדריך הישראלי. בספינה מסעדה וחדר הרצאות גדולים, סיפון ישיבה מקורה עם חלונות גדולים לתצפיות היקפיות, ומספר סיפונים פתוחים להעצמת תחושת ההתחברות עם הנופים הארקטיים.
תאי הלינה: התאים הינם ברמות שונות, החל מתאים לשלושה, דרך סוויטות לשניים ברמות שונות.
הדרכה: מדריך מקומי דובר אנגלית.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

איסלנד – הויקינגים אז והיום

איסלנד – בדמיוני עולה חבורה של ויקינגים עוטי עור ופרוות היושבים סביב מדורה קטנה המעלה עשן מגללי […]

איסלנד – אי קפוא עם הפתעה חמה

מי שמתכנן לנסוע לאיסלנד ודאי לא יחשוב שבגד ים הוא הפריט החשוב ביותר שהוא צריך לקחת איתו […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

שייט לאיסלנד

טיולי שייט לנוסע העצמאי

מסע ימי אל הקרחונים, הפיורדים והרי געש של איסלנד | 11/12 יום