שייט לאנטארקטיקה

שייט לאנטארקטיקה, פוקלנד וג’ורג’יה הדרומית

טיולי שייט לנוסע העצמאי

מסע ימי בקבוצה בינלאומית- הדרכה באנגלית | 19 עד 21 יום

צאו עכשיו לשייט יוצא דופן, חוויה חד פעמית שבה תזכו לראות את הקרחונים הצפים במים, היוצרים תמונות שנראות כאילו צולמו בכוכב אחר. גן עדן עלי אדמות.
שיט ימי מארץ האש, דרך איי פוקלנד והאי ג'ורג'יה הדרומית, טריטוריות בריטיות בדרום האוקיינוס האטלנטי וביתם של רבבות רבות של פינגווינים, כלבי ים ופילי ים ומעט בני אדם, לעבר הקוטב הדרומי של כדור הארץ אל אנטארקטיקה, היבשת הרביעית בגודלה, שרובה ככולה מכוסה קרח לאורך כל השנה. הנופים האופיינים לאנטארקטיקה הם קרחוני ענק, הרים רמים שפסגותיהם מגיעות מעל לגובה של כ- 3 ק"מ וקרח רב, בעובי ק"מ וחצי ויותר, המכסה את האדמה.
השייט יתבצע באנייה מיוחדת שהוכשרה להפלגות באנטארקטיקה. צוות גדול של מלחים, מדריכים וטבחים ינעימו את זמננו במהלך הטיול. סירות זודיאק ממונעות יורידו את המטיילים לסיורים בחופי האיים והיבשת. הלינה על האנייה בתאים ברמות שונות והארוחות מוגשות במסעדת האנייה.

מסלול הטיול

ימים 1-2

אושואייה, העיירה הדרומית בעולם ובסיס היציאה לשיט

המטיילים יגיעו בטיסה קבוצתית או באופן עצמאי אל אושואייה, העיירה הארגנטינאית הדרומית בעולם, הנמצאת בקצה ארץ האש. אנו ממליצים להגיע ערב לפני היציאה לשייט וללון בבית מלון באושוויה. למחרת, בשעות אחר הצהריים, נעלה על האנייה ונפליג דרך תעלת ביגל (Beagle), המיצר הדרומי של “ארץ האש” ונצא אל האוקיינוס.

יום 3

שיט לעבר איי פוקלנד

נפליג מזרחה בדרום האוקיינוס האטלנטי אל איי פוקלנד. לפרקים ילוו את האנייה אלבטרוסים ויסעורים בזמן ההפלגה.

ימים 4-5

איי פוקלנד

הגעה אל איי פוקלנד (Falkland Islands או בספרדית: Islas Malvinas). אלו הם ארכיפלג של כ- 200 איים בדרום האוקיינוס האטלנטי, המהווים טריטוריה בעלת שלטון עצמי של הממלכה המאוחדת. בירתם היא העיר סטנלי. נרד אל האי קרקס, במערב הארכיפלג ונלך אל מושבות הפינגווינים (Magellanic & Gentoo-Penguins). נשייט בקרבת חופי האי סאונדרס ונצפה באלבטרוסים, קורמורנים ופינגוויני רוקפלר. למחרת נעגון באי המרכזי ונרד בסירות זודיאק לבקר בעיירה סטנלי, בירת האי, בה חיים פחות מאלפיים תושבים. נתרשם מהתרבות המקומית שיש בה סממנים דרום אמריקאים מול קסם ויקטוריאני.

ימים 6-7

שיט לעבר האי ג'ורג'יה הדרומית

נמשיך בהפלגה ארוכה אל האי ג’ורג’יה הדרומית. במהלך השיט אנו נכנסים לתחום האוקיינוס האנטארקטי, הטמפרטורה צונחת ואנו נצפה בשפע של ציפורי ים דרומיות.

ימים 8-11

האי ג'ורג'יה הדרומית

המקום התגלה בשנת 1775 על ידי ג’יימס קוק, שקרא תחילה לאיים “תגלית חסרת משמעות לחלוטין” ומאוחר יותר קרא להם “האי ג’ורג’יה”, על שמו של המלך ג’ורג’ השלישי. באי הוקמה תחנה ששימשה את ציידי הלווייתנים באזור. כיום זהו ביתם של רבבות פינגווינים, פילי ים, כלבי ים ועופות ים. עשרות בודדות של חיילי הצי הבריטי וחוקרים ספורים בלבד מתגוררים בתחנות מחקר במקום. נעגון בקרבת האי ונרד לגיחות אל היבשה, לצפות מקרוב בעולם המופלא והבלתי מופרע של חיות הבר. נבקר בחוף מפרץ אלסהול, המושבה המרכזית של כלבי הים. כמו כן נבקר במפרץ הלווייתנים, מישורי סליסבורי, המפרץ המוזהב וחוף קופר. נצפה בעדרי אייל הצפון שהובאו ע”י הנורבגים לבשר, וחיים כעת כעדרי בר, במושבות של פילי ים, פינגווינים מלכותיים ופינגווינים מקרוני. כמו כן ננחת בחוף האי פריון ונחזה במושבת הקינון הפעילה של האלבטרוס הענק.

ימים 12-14

בדרך אל חצי האי אנטארקטיקה

נפנה בשיט ארוך לכיוון דרום מערב ונתור באוקיינוס האינסופי אחר פסגות הקרח. בדרכנו נעגון באי אורקני הדרומי ונבקר בתחנת מחקר ארגנטינאי, שם נכיר את אורח החיים של חוקרי אנטארקטיקה, המבלים זמנים ארוכים בדרום הקר וניהנה מנופי הקרחונים המרהיבים. נמשיך בדרכנו אל חצי האי האנטארקטי.

ימים 15-17

אנטארקטיקה

נגיח מן הים הפתוח אל איי שטלנד הדרומיים וחצי האי אנטארקטיקה שיתגלו לעינינו. אמונדסן, האדם הראשון שהגיע אל הקוטב הדרומי תיאר את הרגשתו בפגישה הראשונה עם אנטארקטיקה “האדמה נראית כמו לקוחה מן האגדות”. קרחוני ענק הנשקפים ממי האוקיינוס הכהים, בצד הרים לבנים וגבוהים. נשוט לאורך חצי האי והאיים, נרד פעמיים או שלוש ביום לגיחות בסירות זודיאק אל החוף, נבקר בתחנות המחקר הפעילות, נטייל אל מרבצי הפינגווינים, ונעלה אל מקומות הקינון של עופות היבשת. נבקר באי פאולט עם מיליוני זוגות של פינגוויני אדלי. נבקר באי הטבעתי דספשן, שהוא לוע שקוע של הר געש ומעיינות חמים. האנייה תעגון במפרץ ואנו נוכל לשחות במי האוקיינוס האנטארקטי החמימים, בצד עופות מים כמו יסעורונים, שחפיות, חמסנים ופינגווינים לבני סנטר שהמים החמימים חביבים עליהם. נרד גם בחוף בראון בלאף אל היבשת האנטארקטית, אל האי קוברוויל הצופה אל שרשרת ההרים הלבנים והגבוהים של היבשת האנטארקטית ובו חיה מושבה גדולה של פינגוויני גנטו וחמסנים חומים בחרו לקנן שם. נפליג דרך מפרץ נקו וחוף פרדייז, הצופים אל קרחוני ענק ופיורדים ענקיים חותכים שם את היבשת. ושם ייתכן ונצפה בלווייתני ענק. נשוט בסירות זודיאק בין קרחונים צפים בעומק הפיורדים.

ימים 18-20

חציית מיצרי דרייק אל ארץ האש

נצא לשיט חזרה מחופי אנטארקטיקה, דרך מיצרי דרייק (Drake Passage), הים המפריד בין היבשת השישית לבין כייף הורן, הקצה הדרומי של יבשת אמריקה. ביום האחרון נשלים את המסלול וניכנס מדרום, אל נמל העיירה אושואייה, העיירה הארגנטינאית הדרומית בעולם, הנמצאת בקצה ארץ האש.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

הציגו לנו רק מבצעים!

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

הפלגה לפי התכנית בתא בהתאם לנבחר.
כלכלה: שלוש ארוחות ביום בכל תקופת ההפלגה.
כל ההפלגות בסירות הזודיאק וסיורי החוף.
כל הפעילויות באוניה כולל הרצאות ע"י צוות מרצים ומדריכי טבע.
כניסה לשמורות הטבע.
דמי רישום וטיפול.

הטיול לא כולל

טיסות בינלאומיות ופנימיות קבוצתיות.
מסי נמל והיטל בטחון.
לינה לפני ואחרי השייט.
העברות וסיורים.
הוצאות אישיות כגון כביסה, תשר, משקאות קלים ואלכוהוליים.
ארוחות לפני ואחרי היציאה לשייט.
ביטוחים אישיים.
תשר לצוות הספינה והמדריכים.

לתשומת לבכם

תאי הלינה: התאים הינם ברמות שונות, החל מתאים לשלושה, מיטה נמוכה ומיטת קומותיים, דרך חדרים לשניים עם מיטות נמוכות בשתי רמות שונות וחדרי סופיריור מרווחים יותר. כל החדרים כוללים שירותים ומקלחות צמודות.
קבוצה: גודל הקבוצה 20-35 מטיילים. מותנה במינימום נרשמים.
הדרכה באנגלית ע"י מדריכיה המקצועיים של האנייה.
ביתרת הטיולים ההדרכה תינתן באנגלית ע"י מדריכיה המנוסים והמקצועים של האנייה.
מחיר השייט נגזר ממחירי הדלק הנכונים ליום ההרשמה. במידה ויחול שינוי , תחול התוספת על הנוסע.
אנו מציעים, למעוניינים, חבילה הכוללת טיסות ולילה בבית מלון. טיסות: טיסה מתל אביב לאוסלו. טיסה מאוסלו ללונגיירביין וחזרה לאוסלו. בתי מלון: לינה בלונגיירביין או באוסלו על פי הצורך.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

שמורת הקרחונים של ארגנטינה

מזג אוויר קר, קרחוני ענק ומישורים צחיחים הם רק חלק מהדברים שניתן למצוא בחבל פטגוניה שבארגנטינה. גיא […]

סקוטלנד – אדינבורו – אגדה סקוטית חלק ב’

“האפון הירוק של אירופה”, זהו אחד הכינויים של מדינת סלובניה, אחת המדינות הירוקות ביותר באירופה. מחצית משטחה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

שייט לאנטארקטיקה, פוקלנד וג’ורג’יה הדרומית

טיולי שייט לנוסע העצמאי

מסע ימי בקבוצה בינלאומית- הדרכה באנגלית | 19 עד 21 יום