שייט לאנטארקטיקה

שייט לאנטארקטיקה איי פוקלנד וג'ורג'יה הדרומית

טיולי שייט לנוסע העצמאי

מסע ימי בהדרכת יהודה אריאלי | 23 יום

צאו עכשיו לשייט יוצא דופן, חוויה חד פעמית שבה תזכו לראות את הקרחונים הצפים במים היוצרים תמונות שנראות כאילו צולמו בכוכב אחר, גן עדן עלי אדמות.

שייט ימי מארץ האש, דרך איי פוקלנד והאי ג'ורג'יה הדרומית, טריטוריות בריטיות בדרום האוקיינוס האטלנטי, וביתם של רבבות רבות של פינגווינים, כלבי ים ופילי ים ומעט בני אדם, לעבר הקוטב הדרומי של כדור הארץ אל אנטארקטיקה, היבשת הרביעית בגודלה שרובה ככולה מכוסה קרח לאורך כל השנה. הנופים האופייניים לאנטארקטיקה הם קרחוני ענק, הרים רמים שפסגותיהם מגיעות מעל לגובה של 3 ק"מ וקרח רב, בעובי ק"מ וחצי ויותר, המכסה את האדמה.

השייט יתבצע באנייה מיוחדת שהוכשרה להפלגות באנטארקטיקה. צוות גדול של מלחים, מדריכים וטבחים ינעימו את זמננו במהלך הטיול. סירות זודיאק ממונעות יורידו את המטיילים לסיורים בחופי האיים והיבשת. הלינה על האנייה בתאים ברמות שונות, והארוחות מוגשות במסעדת האנייה.

המסלול המקיף ביותר אל חצי האי אנטארקטיקה.

מסלול הטיול

יום 1

בן גוריון- מדריד - בואנוס איירס

נצא לפנות בוקר בטיסת איברייה, דרך מדריד אל בואנוס איירס, ננחת בבירת ארגנטינה בשעות הערב המאוחרות ונמשיך ללינה במלון בעיר.

יום 2

בואנוס איירס - אושוויה

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא אל שדה התעופה הבינלאומי לטיסתנו לעבר אושוויה העיירה הארגנטינאית הדרומית בעולם, הנמצאת בקצה ארץ האש, נגיע למלון למנוחה קצרה ולאחריה נצא לארוחת ערב.

יום 3

אושוואיה - הפארק הלאומי בארץ האש - לסיפון הויקטורי.

הבוקר נצא לטיול בן חצי יום לשמורת הפארק הלאומי ארץ האש (Tierra del Fuego), ארץ האש הנו ארכיפלגו, שהמקומיים נוהגים לכנותו "סוף העולם", כאמור האזור ממוקם בחלקה הדרומי ביותר של ארגנטינה, מצידו הדרומי של מיצרי מגלן, ושייך דווקא ברובו הגדול לצ'ילה. נפגוש את הטבע בעוצמתו בשמורת "ארץ האש", השמורה כוללת הרים, אגמים, נהרות, ואדיות והרבה טבע. עם סיום הסיור ניסע היישר לעבר הרציף ונעלה לספון האוניה שיהיה ביתנו במשך 19 הימים הבאים

ימים 4-5

הפלגה - חציית מיצרי דרייק - האי קינג גורג'

נפליג ונחצה את מעבר דרק, נעבור במפגש של המים הקרים מאנטארקטיקה עם מימי האוקיינוס האטלנטי והשקט החמים יותר. מעבר דרייק ידוע ברוחות מערביות חזקות, בים כבד ובכינוי שלו " The Roaring Fifties ". מעבר שעשוי להיות מאתגר, בתום המעבר יגלה לעיננו המראה הראשון של חיות באנטארקטיקה כלבי ים, פינגווינים ואלבטרוסים. לאחר שחצינו את הדרייק, נחקור את האיים התת-אנטארקטיים של שרשרת דרום שטלנד ונתפעל מהנופים הכובשים שנפגוש בדרך. אם מזג האוויר יאפשר, אנו מקווים לנחיתה ראשונה על האי קינג ג'ורג' לפני שנמשיך דרומה עד לקצה חצי האי האנטארקטי

ימים 6-9

אנטארקטיקה

נגיח מן הים הפתוח אל איי שטלנד הדרומיים וחצי האי אנטארקטיקה שיתגלו לעינינו. אמונדסן, האדם הראשון שהגיע אל הקוטב הדרומי תיאר את הרגשתו בפגישה הראשונה עם אנטארקטיקה, "האדמה נראית כמו לקוחה מן האגדות". קרחוני ענק הנשקפים ממי האוקיינוס הכהים בצד הרים לבנים וגבוהים. בימים הבאים נסייר באנטארקטיקה ובאיי שטלנד, נשוט לאורך חצי האי והאיים, נרד פעמיים או שלוש ביום לגיחות בסירות זודיאק אל החוף. המסלול ייקבע בהתאם לתנאי מזג האוויר, ולפי החלטות הקפטיין ומנהל השייט מתוך מגוון האפשרויות לסיורים ונחיתה, ולהלן מספר אפשרויות. נבקר בתחנות המחקר הפעילות, נטייל אל מרבצי הפינגווינים, ונעלה אל מקומות הקינון של עופות היבשת. נבקר באי פאולט עם מיליוני זוגות של פינגוויני אדלי. נבקר באי הטבעתי דספשן, שהוא לוע שקוע של הר געש ומעיינות חמים. האנייה תעגון במפרץ ואנו נוכל לשחות במי האוקיינוס האנטארקטי החמימים בצד עופות מים כמו יסעורונים, שחפיות, חמסנים ופינגווינים לבני סנטר שהמים החמימים חביבים עליהם. נרד גם בחוף בראון בלאף אל היבשת האנטארקטית, אל האי קוברוויל הצופה אל שרשרת ההרים הלבנים והגבוהים של היבשת האנטארקטית ובו חיה מושבה גדולה של פינגוויני גנטו וחמסנים חומים בחרו לקנן שם. נפליג דרך מפרץ נקו וחוף פרדייז הצופים אל קרחוני ענק, ופיורדים ענקיים חותכים שם את היבשת. – שם ייתכן ונצפה בלווייתני ענק. נשוט בסירות זודיאק בין קרחונים צפים בעומק הפיורדים.

ימים 10-15

שייט אל ג'ורגיה הדרומית

נמשיך בהפלגה ארוכה אל האי ג'ורג'יה הדרומית. במהלך השייט אנו נכנסים לתחום האוקיינוס האנטארקטי, הטמפרטורה צונחת ואנו נצפה בשפע של ציפורי ים דרומיות. המקום התגלה בשנת 1775 על ידי ג'יימס קוק שקרא תחילה לאיים "תגלית חסרת משמעות לחלוטין" ומאוחר יותר קרא להם "האי ג'ורג'יה", על שמו של המלך ג'ורג' השלישי. באי הוקמה תחנה ששימשה את ציידי הלווייתנים באזור. כיום זהו ביתם של רבבות פינגווינים, פילי ים, כלבי ים, ועופות ים, עשרות בודדות של חיילי הצי הבריטי וחוקרים ספורים בלבד המתגוררים בתחנות מחקר במקום. נעגון בקרבת האי ונרד לגיחות אל היבשה, לצפות מקרוב בעולם המופלא והבלתי מופרע של חיות הבר. נבקר בחוף מפרץ אלסהול, המושבה המרכזית של כלבי הים. כמו כן נבקר במפרץ הלווייתנים, מישורי סליסבורי, המפרץ המוזהב וחוף קופר. נבקר במושבות פילי הים, פינגווינים מלכותיים ופינגווינים מקרוני. כמו כן ננחת בחוף האי פריון ונחזה במושבת הקינון הפעילה של האלבטרוס הענק.

ימים 16-19

שייט בדרום האטלנטיק עד לאיי פוקלנד ופורט סטנלי

יומיים של הפלגה שקטה בה נהיה דרוכים למקרה שלוויתנים או דולפינים ילוו את אנייתינו, בדרכנו אל איי פוקלנד. (Falkland Islands) או בספרדית (Islas Malvinas) אלו הם ארכיפלג של כ- 200 איים בדרום האוקיינוס האטלנטי המהוויםטריטוריה בעלת שלטון עצמי של הממלכה המאוחדת. בירתם היא העיר סטנלי. נרד אל האי קרקס במערב הארכיפלג ונלך אל מושבות הפינגווינים (.Magellanic & Gentoo-Penguins) נשייט בקרבת חופי האי סאונדרס ונצפה באלבטרוסים, קורמורנים ופינגוויני רוקפלר. למחרת נעגון באי המרכזי ונרד בסירות זודיאק לבקר בעיירה סטנלי, בירת האי, בה חיים פחות מאלפיים תושבים. נתרשם מהתרבות המקומית שיש בה סממנים דרום אמריקאים מול קסם ויקטוריאני. 

ימים 20-21

בחזרה לאושוויה

אנו מתחילים לשוט חזרה לאמריקה הדרומית לעבר אושוויה שם התחלנו את מסעינו, ניכנס מדרום, אל הנמל של העיירה אושואייה, העיירה הארגנטינאית הדרומית בעולם הנמצאת בקצה ארץ האש. לאחר ארוחת הבוקר נרד מהאנייה ונצא לסיור קצר במוזאון ובבית הכלא של אושוויה, נסייר בעיר הדרומית הקטנטנה לקניית מזכרות וארוחת צהריים חופשית, ומשם נמשיך יחדיו לעבר שדה התעופה לקרת טיסתנו חזרה לבואנוס איירס, עם הנחיתה נגיע למלון בעיר ללינה וארוחת ערב.

ימים 22-23

בואינוס איירס

בהתאם לשעת הטיסה שלנו, נצא לסיור בעיר בואנוס איירס ובסיומו העברה לשדה התעופה לטיסה מבואנוס איירס דרך יעד ביניים לתל אביב, נחיתה ביום המחרת.

 

 

 

 

*המחירים בטבלה הם עבור אדם בתא*

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

הציגו לנו רק מבצעים!

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך שם הספינה מחירים וסוגי חדרים הערות מס' ימים מבצע הרשמה
30/10/2024 21/11/2024 ד"ר יהודה אריאלי Ocean Victory לחצו לפירוט 23

בחרו בסוג התא על מנת לצפות במחירים הרלוונטים:

הרשמה
מחיר לאדם
סוג החדר
25495.00$

1 תאים

תא ליחיד קטגוריה G
23295.00$

6 תאים

תא זוגי קטגוריה C (מחיר לאדם)
25495.00$

2 תאים

תא זוגי קטגוריה B (מחיר לאדם)

דגשים מיוחדים

דגשים להרשמה:

מחיר מבצע מיוחד, מספר התאים מוגבל, על בסיס זמינות, כל הקודם זוכה.
כל התאים הנ"ל כוללים חדר שירותים ומקלחת פרטי.
תוספת ליחיד בתא זוגי, תוספת של 75% מעלות התא

מחיר הטיול מורכב משלושת הפרמטרים הבאים:

עלות טיסות בינלאומיות תל אביב - בואנוס איירס - תל אביב – 1750$
עלות חבילת טיסות פנים, מלונות סיורים וארוחות לפני ואחרי השייט כמפורט למעלה בעלות של 1500$ לאדם. (תוספת ליחיד 380$)
עלות סוג תא ע"פ בחירת הנוסע

הטיול כולל

הפלגה באניה Ocean VICTORY בתא הנבחר
כלכלה: שלוש ארוחות ביום בכל תקופת ההפלגה.
קפה תה וחטיפים במשך כל ההפלגה
כל ההפלגות בסירות הזודיאק וסיורי החוף.
כל הפעילויות באוניה כולל הרצאות ע"י צוות מרצים ומדריכי טבע.
הדרכה והרצאות ע"י מדריך אקו – יהודה אריאלי
שימוש במגפיים ונעלי שלג במהלך ההפלגה וסיורי החוף.
קבלת מעיל מתנה
טיסות בינלאומיות ומיסי נמל בהתאם למה שיוזמן ע"י המטיילים
טיסות פנים, בתי מלון, ארוחות, העברות וסיורים, בהתאם למה שיוזמן ע"י המטיילים.
דמי רישום וטיפול.

הטיול לא כולל

הוצאות אישיות כגון: כביסה, טיפים, משקאות וכו'.
תשר לצוות הספינה והמדריכים (14$ ליום למטייל).
תשר למדריך הישראלי.
ביטוחים אישיים.
מסים נוספים שאינם כלולים בכרטיסי הטיסות (אם יהיו)

הערות מחיר:

מחיר הטיסות הבינלאומיות מבוסס על 1750$ כולל מס נמל, במידה ותבקשו כירטוס אחר, עלול לחול שינוי במחיר. בכל מקרה המחיר הקובע הוא ברגע הכירטוס.
מחיר חבילת פנים 1500$ מבוסס בין השאר על מחיר טיסות פנים, במידה ויחול שינוי עד לכירטוס נשנה את המחיר בהתאם.

תנאי הרשמה ותשלום:

מקדמה בלתי חוזרת בסך 1500$ בעת הרישום
השלמת כל התשלום עד 100 יום לפני מועד ההפלגה

דמי ביטול ותנאים:

מרגע ההרשמה 1500$
החל מ180 יום ועד 100 יום לפני היציאה: 25% ממחיר התא הנבחר
החל מ 99 יום ועד יום ההפלגה : 100% דמי ביטול
בנוסף עלות ביטול טיסות בינלאומיות ופנימיות בהתאם למדיניות חברת התעופה.
במקרה והשייט יתבטל מסיבות של קורונה ודומיו יידחה מועד ההפלגה לשנה לאחר מכן, או שיינתן ואוצ'ר למועד חליפי, אולם לא יתבצעו החזרים כספיים
במידה ונוסע אינו יכול לצאת להפלגה, הוא רשאי להעביר את הזכות לנוסע אחר במידה וניתן לבצע בזמן שנותר את כל הבדיקות וההכנות לקראת הטיול.

לתשומת לבכם:

הטיול בהדרכת יהודה אריאלי מובטח בהרשמת מינימום 12 מטיילים.
אנו מציעים חבילת טיסות בינלאומיות קבוצתיות (מותנה במינימום 10 נרשמים) או אישיות במ סלול ת"א - בואנוס איירס וחזרה.
הטיסות וההפלגות יתבצעו בהתאם להנחיות פוסט קורונה בעת הטיול. פרטים אקטואליים יימסרו לנוסעים קרוב יותר למועד ההפלגה
מומלץ לכלול ביטוח ביטול במקרה של אי יכולת להצטרף לטיול עקב מחלת קורונה.

על האונייה Ocean Victory

אניה חדשה ומשודרגת אשר בניתה הסתיימה ב2021 ומותאמות במיוחד להפלגות לקטבים. כספינה קטנה יחסית, 140 מ' אורך, ניתן להפליג בה קרוב לחופים ולמעברים צרים בין איים ומפרצים. תאי הספינה מיועדים ל- 196 מטיילים, ישנם מקומות רבים על הספינה לאולמות הרצאה. כל התאים כוללים חדרי מקלחת ושירותים פרטיים, טלפון לשיחות פנים, טלויזיה אישית ומאובזרים היטב. עם 72 אנשי צוות, כל נוסע יכול לצפות לשירות יוצא מן הכלל בעת שהותו באנייה.
באונייה צי של סירות זודיאק לנחיתות בחוף וסיורים ימיים, וכמו כן יש סירות הצלה מקורות עם קיבולת לכל הנוסעים והצוות.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

שמורת הקרחונים של ארגנטינה

מזג אוויר קר, קרחוני ענק ומישורים צחיחים הם רק חלק מהדברים שניתן למצוא בחבל פטגוניה שבארגנטינה. גיא […]

שמורת הקרחונים של ארגנטינה

מזג אוויר קר, קרחוני ענק ומישורים צחיחים הם רק חלק מהדברים שניתן למצוא בחבל פטגוניה שבארגנטינה. גיא […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

שייט לאנטארקטיקה איי פוקלנד וג'ורג'יה הדרומית

טיולי שייט לנוסע העצמאי

מסע ימי בהדרכת יהודה אריאלי | 23 יום