שייט נהרות ברוסיה – בהדרכת רוני ינובסקי

טיולי שייט בקבוצות

ביקור בקזאן ושייט ממוסקבה לסנט פטרסבורג, לחוות את רוסיה במסע שייט - בהדרכת רוני ינובסקי

בואו לחוות את רוסיה במסע שייט לעולם אחר, רובו נסתר מעינינו. האימפריה הרוסית המשתרעת על שתי יבשות, […]

11 יום

אין תאריכים כעת

שייט ברוסיה

רוסיה, המדינה הגדולה ביותר בעולם, התברכה בנהרות רבים, בהם הנהר הארוך ביותר באירופה, נהר הוולגה. הנהר נמתח לאורך 3,962 ק"מ, מגבעות ולדאי שמצפון-מערב למוסקבה ועד לאזור אסטרחן, שם הוא נשפך לים הכספי. נהר הוולגה נחשב לנהר הלאומי של רוסיה והוא תופס מקום של כבוד בתרבות הרוסית, כשהרוסים מכנים אותו באהבה "אמא וולגה". שירים וסיפורים רבים נכתבו על הוולגה, חלקם תורגמו לעברית, ונופיו הפסטורליים שימשו רקע לציורים רבים.

למרות שהנהר זורם באחד האזורים המאוכלסים ביותר ברוסיה ולמרות ש-11 מהערים הגדולות במדינה שוכנות על גדותיו, השייט בוולגה משרה תחושה של שלווה ורוגע. אפשר לזקוף זאת לזכות היערות והעמקים הפוריים שסביבו וגם לעובדה שהוא זורם באיטיות ובנחת, משום שהפרשי הגובה בין נקודת המוצא לנקודת הסיום אינם גדולים. השייט על הוולגה מאפשר להכיר צד אחר של רוסיה, שיש בה לא רק ערים רבות הוד אלא גם יערות, אגמים, מנזרים, כנסיות וכפרים ציוריים שבהם השתמרו מסורות עתיקות.

טיול וגם שייט – ייחודי לאקו טיולי שייט

כמובן שאי אפשר לוותר על הערים הגדולות והנפלאות של רוסיה, ולכן, בנוסף למוסקבה, הוספנו לפני תחילת השייט ובסופו טיולים מקיפים גם בקזאן ובסט. פטסבורג. הטיול נפתח בעיר קזאן, בירת רפובליקת טטרסטאן אשר מכונה גם "הבירה השלישית של רוסיה", ואשר גולת הכותרת שלה היא מתחם הקרמלין המבוצר שבו קתדרלות, מסגדים וארמונות. בהמשך מגיעים למוסקבה ומבקרים באתריה הבולטים, בהם הכיכר האדומה, הקרמלין, קתדרלת המלאך מיכאל ובית הכנסת הגדול והעתיק ביותר במוסקבה. הטיול מסתיים בסנט פטרסבורג, היפה בערי רוסיה, ובאתריה החשובים: מצודת פטר ופול, מוזיאון ההרמיטאז', ארמון הקיץ פטרהוף וארמון יקטרינה ששוכן בעיירה הסמוכה פושקין ומפורסם בחדר הענבר שלו.

טיול שייט ברוסיה- מה רואים?

במהלך השייט בנהר, שנערך בין מוסקבה לסנט פטרסבורג, ספינת הנהר הנוחה חולפת במוקדי עניין רבים מספור. בין היתר, שטים בתעלת מוסקבה, עוגנים בעיר אוגליץ', שבה נמצאות כמה מהכנסיות היפות ברוסיה, מבקרים במנזר הימי ביניימי קירילוב-בלוזרסקי, הגדול בצפון רוסיה, עוגנים באי הציורי קיזי, שבו מוזיאון פתוח מרשים עם מבני עץ עתיקים ומטיילים בכפר המסורתי מנדרוגי שבסמטאותיו פזורות סדנאות של בעלי מלאכה. לאורך השייט נהנים מנופים פסטורליים, מאירוח על בסיס פנסיון מלא ומהרצאות, מופעי פולקלור ושיעורי רוסית ומסיורים מרתקים בכל מקום בו ספינת הנהר עוגנת בדרך.