שייט באיים הפולינזים בהדרכת רז שרבליס

טיולי שייט בקבוצות

מסע ימי מיוחד לאיים הפולינזים | 17 יום

נשאר תא אחד אחרון!
מסע ימי מרגש לפולינזיה הצרפתית באוקיינוס השקט.
נעלה על ספינת האראנוי 5 בטהיטי ונפליג כ- 1300 ק"מ לאיים הכי מרהיבים ומרוחקים. העצירה הראשונה היא באיי טאומוטו, בהם ניתן לראות חוואי פנינים קוצרים את הפנינים השחורות הנדירות מצדפות ענקיות. נמשיך אל איי המרקיז המבודדים, אשר ספינת האראנוי היא קו החיים היחידי שלהם לעולם החיצוני. באי נפגוש אמנים מסורתיים ונצא לטיולים רגליים ועוצרי נשימה אל ההריסות החבויות בג'ונגל. מאיי המרקיז נצא להפלגה בלתי נשכחת אל מפרץ נוקו היבה, אמפיתיאטרון ענק ומרהיב הנשלט ע"י מצוקים אדירים שבהם פזורים מפלים מופלאים. נבקר בהיבה אואה, אי בתולי ומקסים, בו פזורים פסלי הטיקי הגדולים ביותר שאינם על איי הפסחא. נמשיך אל האי פאטו היבה המרוחק והירוק, המהווה את מרכז התרבות המרקזית ובאואה הוקא, אי שבו מספר הסוסים הפראיים עולה על מספרם של 300 התושבים. שלושה עשר ימי מסע אל איים בתוליים, הנותנים תחושה כי הזמן עצר מלכת והמבקרים בהם הם נדירים וזוכים לקבלת פנים נדיבה.

מסלול הטיול

יום 1

פאפטה (Papeete), טהיטי, בירת האיים הפולינזים ובסיס היציאה לשיט

9.7.20 זהו תאריך תחילת השייט ו -21.7.10 זהו תאריך סיום השייט. יש לקחת בחשבון עוד כארבעה ימי טיסות: יומיים לפני הגעה ויומיים אחרי חזרה.

המטיילים יכולים להגיע בטיסה קבוצתית (בתשלום נפרד)* או באופן עצמאי אל פאפטה, טהיטי, ערב היציאה לשייט, בתאריך 8.7.20.

למחרת 9.7.20, נעלה על האניה ונצא אל האוקיינוס, לכיוון צפון מזרח, אל הארכיפלג טואמוטו.

*** המעוניינים לרכוש את הטיסות הקבוצתיות, מוזמנים לפנות למשרדנו. במידה ויהיו 10 מעוניינים, נוכל להציע חבילת טיסות קבוצתית.

יום 2

ארכיפלג טואמוטו - פקארווה (Fakarava)

 

בבוקר נגיע לפקארווה, האטול (atoll) (שונית המקיפה לאגונה), השני בגודלו בפולינזיה הצרפתית. נטייל בכפר הקטן שנמצא בו. לאחר מכן, נוכל ליהנות משחייה מרעננת ושנורקל בלגונה השקופה בין פסיפס צבעוני של דגים טרופיים. נחזור לספינה עד השעה 12:00 ונמשיך בהפלגתנו לאיי מרקיז.

 

יום 3

יום ים- על סיפונה של האראנואי

היום נהנה מיום רגיעה על הסיפון ומצפייה בים הדרום פאסיפי העצום. ניתן להירגע עם ספר על אחד מסיפוני השמש, לשחות בבריכה הקטנה ולהתרועע בסיפון העליון/באר, עם הרפתקנים כמותכם מכל העולם. הצוות הפולינזי הנמרץ יתייחסו אליכם כמו אורחי כבוד ויכירו לכם בגאווה את התרבות העשירה שלהם. כמעט בכל ערב הם שרים ופורטים מקצבים פולינזיים היפנוטיים על היוקיללה שלהם וילמדו אותכם להזיז את המתניים לקצב של הריקוד הפולינזי, הטאמור (tamure).

יום 4

היבה אואה: פואמאו (Hiva Oa: Puamau)

היום נגיע אל האתר הארכיאולוגי החשוב ביותר עבור הטיקי (פסלים דתיים, דמויי אדם) מלבד איי הפסחא. המדריכים יראו לנו את הריסות הג’ונגל המסתוריות של פואמאו ויספרו את סיפוריהם של הפסלים הרדופים הללו מתרבות עתיקה.

אחרי ארוחת צהריים על הסיפון, נפליג לטהואטה Tahuata, בו נוכל להינות מאחה”צ רגוע על החוף ולהינות מטבילה מרעננת באוקיינוס הפאסיפי.

יום 5

נוקה היווה: טאיאוהיי-טאיפיוואי-האטיהאו (Nuku Hiva: Taiohae-Taipivai-Hatiheu)

היום נפליג למפרץ המרהיב של טאיאוהיי, הבירה האדמיניסטרטיבית של איי המרקיז.  בזמן פריקת הספינה שלנו שמשמשת כאמור גם כספינת משא לתושבי האיים, נוכל לחקור את טאיאוהיי, שם נמצא אמפיתיאטרון ענק ומרהיב, הנשלט על ידי מצוקים אדירים, בהם פזורים מפלים מלכותיים. מפרץ טאיאוהיי זה המקום שבו הרמן מלוויל, בן ה- 23 וחברו קפצו וברחו מספינת ציד הלוויתנים שעליה עבדו ב- 1842. אנחנו נעקוב אחרי מסלול הבריחה שלהם בג’יפים, לאורך שבילי עפר הררים תלולים, כדי להגיע לאתר הארכאולוגי, כפר האטיהאו . נאכל ארוחת צהריים במסעדה באיי מרקיז. אחר ארוחת הצהריים נמשיך במסענו לעמק טאיפיוואי. האזור הזה מנוקד עם אלי טיקי מאבן ואתרי טקסי קדושה (מא’אאה-me’ae) ופלטפורמות אבן עצומות (פאה-פאה paepae), היכן שאנשי טאיפי בנו את בתיהם. פטרוגליפים חידתיים של ציפורים, צבים קדושים ודגים חרוטים על בולדרים ענקיים. ספינות הלוויתנים של האראנואי ישוטו במורד הנהר כדי להחזיר אותנו לסיפונה של האראנואי, אשר עוגנת במפרץ.

יום 6

ארכיפלג איי המרקיז - אואה פו: הקאהאו (Ua Pou: Hakahau)

מהסיפון נוכל לראות את הפסגות הנוסקות של הרי אואה פו. בכל מקום שבה ספינתנו תעגון, יצאו בני הכפרים לפגוש אותנו בציפייה לקבלת סחורה – מבטון ועד סוכר ויעמיס שקי קופרה (בשר קוקוס מיובש). אנו נרד ונחקור את העיירה הקטנטונת של הקאהאו, בה יש כנסייה עם בימה העשויה מעץ ומעוצבת בעבודת יד. תוכלו לפגוש מגלפי עץ מוכשרים ולעשות טיול רגלי במעלה של גבעה כדי לראות נוף עוצר נשימה של ההרים המרוחקים הלוטים בעננים. במסעדה נטעם את ארוחת הצהריים המרקזית שלנו.

יום 7

היבה אואה: אטואונה (Hiva Oa: Atuona)

היום נחקור את אטואונה, הכפר השני בגודלו באיי מרקיז. זה המקום בו פול גוגן חי וצייר את חלק מעבודותיו הטובות ביותר. נוכל לבקר בחנות הקולוניאלית, היכן שגוגן קנה את מצרכיו ולהיכנס להעתק מדויק של ביתו של האימפרסיוניסט – “בית התענוגות”. בדרכנו לגבעה, שבפסגתה נמצא בית הקברות, נזכה לנופים קסומים של המפרץ. מתחת לעץ פראנגיפאני אדיר נמצאת המצבה, עליה כתובות המילים הפשוטות, פול גוגן 1903. נהנה מעוד ארוחת צהריים מרקזית במסעדה.

יום 8

פאטו היבה: אומואה-האנאבאבה (Omoa-Hanavave)

היום נגיע לאי הכי ירוק ומבודד מהמרקזים, שניתן להגיע אליו דרך הים בלבד. האי מהווה גם מרכז לאמנויות מרקזיות. נטייל דרך הכפר אומואה (Omoa) ונזכה לראות נשים המעבדות תות, באניאן (banyan) או את קליפת עץ הלחם על גזעי עץ. הן מייבשות אותם ואז צובעות דוגמאות מרקזיות עתיקות על בד הטאפה (tapa) המפורסם. פאטו היבה ידוע גם בשל הסארונגים המצויירים ביד והמונואי (monoi), בושם שמן קוקוס בעל ניחוח ניצני טיארה (tiare) ואלגום.

בשעות הצהריים, ספינתנו תפליג לצידו האחר של האי, אל Hanavave Bay. למעוניינים בכך, תינתן האפשרות לעשות את הדרך ברגל בטרק באי ולחזות בנופים מרהבי עין של פסגות נישאות ומפלים.

יום 9

אואה הוקא: וואיפאה-האנה-הוקטו (Ua Huka: Vaipaee-Hane-Hokatu)

בשעות הבוקר המוקדמות תיכנס ספינתנו אל Huka Ua ואסור להחמיץ את הכניסה הזו למפרץ הצר 🙂

לאחר שנרד מהספינה, נבקר במוזיאון קטן הממוקם בגני העירייה, הכולל עותקים משוכפלים של אמנות מרקיזית עתיקה.
נחקור את האי ברכבי שטח ונעצור בנופים המרהיבים של האוקיינוס ​​השקט, נבקר בגן הבוטני ונאכל ארוחת הצהריים  במסעדה משפחתית מקומית.

באי מספר סוסי הפרא, אשר הובאו מצ’ילה ב- 1856, משגשגים ועולים במספרם על תושבי האי (רכיבה על סוסים תתאפשר בתשלום נוסף).

כאשר נשוב לאראנוי, יחכה לנו ערב פולינזי, הכולל ריקודים ומזנון ערב על הסיפון.

יום 10

הפלגה בים

הפלגה בים מאיי המרקיז לכיוון איי טואמוטו.

יום 11

ראנגיאורה, איי טואמוטו Rangiroa, Tuamotu Islands

היום נוכל לצפות מן הספינה בהאטול (רצף של איי אלמוגים המקיפים לגונה בצורת טבעת) הגדול ביותר הקיים בפולינזיה הצרפתית והשני בגודלו בעולם. אולי נראה דולפינים, בכניסה במעבר Tiputa, אחד משני הערוצים של רנגירואה. האטולים מציעים תנאים אידיאליים לחקלאות פנינה. זו תהיה ההזדמנות שלנו לבקר בחוות פנינים וללמוד כיצד מופק התכשיט המפורסם של טהיטי מן הים. מי שיחליט לא להצטרף לסיורים, יוכל ליהנות מחוף החול הלבן של רנגירואה ומהלגונה המרהיבה. גם טיולי צלילה ושנורקלינג  זמינים (תמורת עלות נוספת. צלילה ברנגירואה מדורגת כאחת הטובות ביותר בעולם).

יום 12

בורה - בורה (Bora Bora, Society Islands)

הספינה תעגון בלגונה הכחולה המרהיבה של בורה בורה. נבלה את היום בחוף הים עם החול הלבן, נשנרקל ונערוך פיקניק.

פעילויות האקסטרים הנוספות שמוצעות ביום זה הינן שחיה עם כרישים וסיור במסוק והן פעילויות בתוספת תשלום.

 

יום 13

בחזרה לפאפטה, טהיטי

uנשוב בחזרה לפאפטה, טהיטי בסביבות 9:00 בבוקר.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

הציגו לנו רק מבצעים!

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

הפלגה לפי התכנית בתא בהתאם לנבחר.
שלוש ארוחות ביום בכל תקופת ההפלגה.
סיורי חוף.
כל הפעילויות באנייה, כולל הרצאות ע"י צוות מרצים ומדריכי טבע.
הדרכה בעברית של רז שרבליס- מותנה במינימום 16 נרשמים. במידה ויהיו פחות נרשמים, הההדרכה תינתן באנגלית ע"י מדריכיה המנוסים והמקצועיים של האנייה.
דמי כניסה לשמורות הטבע.
דמי רישום וטיפול.

מחיר הטיול אינו כולל

טיסות.
שהייה לפני ואחרי השייט.
מס דלק בסך 120 יורו לאדם.
פעילויות אקסטרים/ מיוחדות שמוצעות בתוספת תשלום באנייה, כגון: צלילה, רכיבה על סוסים, שחיה עם כרישים, סיור במסוק ועוד.
ביטוחים אישיים.
הוצאות אישיות כגון כביסה, תשר, משקאות קלים ואלכוהוליים וכו'.
תשר לצוות הספינה ולמדריכים.

לתשומת לבכם

הטיול בהדרכת רז שרבליס מותנה במינימום 16 נרשמים. במידה ויהיו פחות נרשמים, ההדרכה תינתן באנגלית ע"י מדריכיה המנוסים והמקצועיים של האנייה.
קבוצה: גודל הקבוצה 16-26 מטיילים ישראליים. הדרכה בעברית מותנית במינימום 16 נרשמים.
מסלול ההפלגה, סדר הביקורים, כמות הימים בכל יעד יבשתי, ואף כמות הגיחות אל היבשת והאיים, עלולים להשתנות בהתאם לתנאי השטח ומזג האוויר.
האנייה בה נפליג היא אנייה צרפתית שהושקה בינואר 2016 והיא אוניה מעורבת, נוסעים ומטען, הפועלת בין טהיטי לאיי המרקיז ובחלק מהאיים המבודדים, נוסעי האנייה ומטענה מהווים את הקשר היחידי של התושבים לעולם החיצוני.
מועד השיט: פאפטה עד פאפטה, יש לקחת בחשבון יציאה עד יומיים לפני כן מישראל, וחזרה עד יומיים אחרי.
למעוניינים אנו מציעים לרכוש חבילת טיסות בנפרד. לפרטים נא לפנות למשרדינו.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

פפואה ניו גיני

קובכה מאלי הוא שמו של פסל האל המקומי בכפר גוואמאס, השוכן ליד אגם “המים השחורים” שבפפואה ניו […]

טבעת האש סביב האוקיינוס השקט

נדידת היבשות קמקורה היא עיר השוכנת לחוף האוקיינוס השקט, מדרום מזרח לטוקיו, ומשתרעת על פני המדרון המטפס […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

שייט באיים הפולינזים בהדרכת רז שרבליס

טיולי שייט בקבוצות

מסע ימי מיוחד לאיים הפולינזים | 17 יום