זימבבואה

טיול שייט לזימבבואה

זימבבואה, הנמצאת בחלקה הדרומי של יבשת אפריקה, היא מדינה בתולית שמאפשרת להכיר את אפריקה במיטבה, הרחק מהמוני המטיילים. אתר הטבע המפורסם ביותר בזימבבואה הוא מפלי ויקטוריה, מפלים מהמרשימים בעולם, שרוחבם 1.7 ק"מ.


 

מה נראה במהלך הטיול?

נהר הזמבזי הוא נהר בדרום-מזרח אפריקה, הנהר הרביעי באורכו ביבשת, אורכו של כ- 2,574 קילומטרים והוא הגדול בנהרות אפריקה הנשפך לאוקיינוס ההודי. הסכר המלאכותי הגדול ביותר בעולם, סכר קריבה, נחנך ב-1958, גובהו 125 מטרים ואורכו כ-580 מטר, והוא ממוקם בדיוק באמצעו של מורד נהר הזמבזי בגבול זימבבואה-זמביה, כ-90 ק"מ מהמקום בו הוא צונח במפלי ויקטוריה המופלאים.

מאחורי סכר קריבה נקווה מאגר מים מלאכותי מהגדולים בעולם, אגם קריבה, והוא מספק כמויות חשמל גדולות לזימבבואה, לזמביה ולמוזמביק. אגם קריבה משתרע לאורך 280 ק"מ.

אגם קריבה הוא יעד אטרקטיבי, עדיין בתולי, מרחבי המים האדירים שלו יוצרים את הגבול בין זימבבואה לבין זמביה וגדותיו הנרחבות והמושכות מהוות בית גידול לאוכלוסיות גדולות של חיות בר.

באזור זה יש לא רק נופים יפים אלא גם חיי בר עשירים, כך שזהו יעד אידיאלי לשילוב בין טיול שייט לטיול ספארי אותנטי. בין היתר אפשר לראות בזימבבואה פילים, ג'ירפות, זברות, היפופוטמים, אימפלות ובעלי חיים רבים נוספים.

טיול לזימבבואה עם אקו טיולי שייט

במהלך השייט נשתמש בסירות טנדר (סירות קטנות המפליגות עם האנייה הראשית ונועדו לפעילויות) כדי לחקור את מרחבי המים של האגם, לחוות את הנופים המרהיבים, להתרשם מהעושר של מיני העופות השונים וליהנות מתצפיות אפשריות על חיות הבר.